Sidebar

11
út, pro

Je krásné sluníčkové počasí, vítr si pohrává s kadeřemi na mých svalnatých ojedinělých lýtkách a já zakusuji počátek své svobody. Nikoli té skutečné svobody, kterou si málokdo uvědomuje, když třeba opustí vězení a nadechne se, ale svobody související s nakopnutím svého života odchodem ze zaměstnaneckého svazku. Ježišmarjá to to trvalo.

V roce 2015 jsem v zaměstnání narazil na jeden zajímavý trend. Ekonomická krize odezněla a stavebnictví se dostávalo pomalu z kocoviny. Zakázek pomalu přibývalo, ale nebylo s kým spolupracovat.

No ani ne tak u českého rybníka, jako u moře, kde některé látky používané v opalovacích krémech poškozují korálové útesy. Technicky vzato je poškozuje kde co, ale v posledních letech to vzalo drtivý spád. 

V rádiu vždy takový pichlavý reklamní spot na něco co ostatní města prostě nemají. Jedině Brno se může chlubit tím, že společnost Okay se na každou zastávku šaliny snaží protlačit svůj maloobchodní řeťezec s potravinami. No, jenže...

UžVím, proč bych si nikdy v této bance nezaložil účet, UžVím proč bych do této banky neposlal ani svého největšího nepřítele (Socialbakers). Protože, ikdyž mám své nepřátele co mi kradou sen, neskutečně nerad, tak přesto nejsou takový jelimani jako v České spořitelně? Nebo snad ano? Proč?

Prvotní motivací zajímat se o číslo pí bylo pro lidi to, že si všimli, že poměr obvodu kruhu vůči jeho průměru je u jakkoliv velkého kruhu vždy stejný – přesně pí, přibližně tedy 3,14... desetinný rozvoj tohoto čísla je nekonečný, číslo pi patří do množiny čísel, kterým říkáme iracionální.

„Měl jsem knoflík se dvěma dírkami. Každá dírka byla branou do jiné reality. Abych se mohl protáhnout tenoulinkým otvorem, musel jsem na jeho počátku zanechat všechno co znám. Krev, maso i kosti. Dokonce jsem musel odložit i myšlenky a nahromaděné data, které jsem za svůj dlouhý život nashromáždil.

Až si kryptoměny projdou svojí krizí, stejně jako na přelomu tisíciletí internetový průmysl, tak až pak bude ten správný čas naskočit na rozjetý vlak. Minulý týden jsem část zisků z obchodování s komoditami na burze přesunul do pozic na burze s kryptoměnou. Nejdříve jsem si zkusil medvěda a pak osedlal býka. Za týden pěkný zisk a jak se říká, v nejlepším je třeba odejít, protože štěstí by mne mohlo opustit stejně rychle, jak na mne naskočilo. 10.000 euro za týden stačí. 

Slovník naučných slov říká, že šproch je to co se šíří mezi lidmi ústním podáním, aniž by pro to existovalo nějaké robustní svědectví či důkazy. Jenže takový dobrý šproch může být nejen v marketingu dobrý výstřel na branku. V jistém ohledu se šprochy zaobírá i buzzmarketing.

........být sledován, pod dohledem, špehován, veden, uzákoněn,....

Leželi na koberci. Oba nazí, oba křehcí a zranitelní, oba nádherně mladí a krásní. Oba natažení, oba ruce podél těla, oba zlehounka, takřka neslyšně oddechující, oba zahledění do bílého stropu. Plynula minuta za minutou a oběma bylo nádherně a krásně. Patřil jim každičký okamžik posvátného ticha, každičký okamžik posvátného mlčení.
 

Dnes se výzvám říká nehonosně - challenge. Děti rády přebírají anglicismy od svých youtuberských vzorů, kteří se za každou cenu snaží být cool. Neberu jim to. Jedná se o výraz, který používají ke stanovení jistých někdy měřitelných krátkodobých cílů.

Další články...