Sidebar

16
út, říj

„Vícepráce“ jsou pojmem, který je nejčastěji skloňován v souvislosti se stavební činností. Širokou veřejností není tento pojem vnímán příliš kladně, zejména v souvislosti s realizací veřejných stavebních zakázek. Stavební projekty jsou z pohledu realizace jednou z nejnáročnějších činností, kdy konečný výsledek je ovlivněn množstvím faktorů.

Velmi mne zaujala práce sester a všeobecný pohled na toto zaměstnání. Jedná se o jedno z nejtvrdších zaměstnání, které je stále nedoceněné a divím se zástupům mladých slečen, tlačících se do tohoto oboru, který nebude nikdy prací, ale posláním. 

Když už je spor o ochrannou známku za mnou, je potřeba se podívat zpět a trošku přeskládat cíle, se kterými jsem v roce 2010 gamee vytvářel. 

Zpoza zákulisí na světlo Boží se vyklubal pro někoho zcela zcestný, či směšný, zbytečný, nejasný, nepevný, nerez - spor, který může a nemusí mít konec. Týká se mého boje a mého dvouletého života budování a psaní. 

Miloš Zeman, aktuální český prezident se rozjel za desetníky od dárců na svojí předvolební kampaň a hned si to zabrousil s Ovečkou do Moravskoslezského kraje.

Mezi další pozoruhodné vynálezy velikána JdC jsou zbraně. Nejde ani tak o zbraně samotné, jako opatření, aby tyto nebyly zneužity.

Když si Albert Speer volil povolání, zůstal věrný rodinné tradici: stejně jako jeho dědeček a otec zvolil architekturu. Po studiích pracoval bez většího úspěchu v Berlíně.

Lze si jenom těžko představit, že vpravdě renesanční osobnost a duchovní titán, jako byl Jára Cimrman, by neučinil zásadní objevy i na poli kvantové fyziky, ale přesto je tomu tak. I když se v této oblasti Cimrman nijak neprosadil, neznamená to, že by v ní nezanechal nesmazatelnou stopu svého vizionářského génia.

Nedávno mne rozčílila zpráva, že skupina hloupých příživníků - senátorů podala ústavní stížnost proti zákonu, který zakazuje billboardy v okolí silnic. Jejich hlavním zdůvodněním je omezení svobody podnikání. Přičemž tím skutečným důvodem jsou osobní zájmy a zainteresovanost v tomto pokloudném reklamním byznysu.

Online seznamovacích aplikací není nikdy dost. Trh je velký a seznámit se na jednu či více nocí chtějí jak lidé sezdaní, tak svobodní. Každý z jiných důvodů a někdy jsou úsměvné. Recenzi na aplikaci Tinder jsem už psal, takže se dnes podíváme na Bumble, která je trošku jiná.

Znáte slovíčko "kamokeri" ?  v jistém nárečí znamená - finty, předstírání. - Proč si myslím, že Facebook je kamokeri? Předstírá totiž svojí užitečnost a zakrývá svoji skutečnou tvář. Nedávno jsem Facebook opustil a to po tolika létech, které některým čtenářům mohou připadat jako věčnost. Proč? - Stanu se menším a ještě menším, až budu nejmenším na celém světě. Po ránu, na louce, v létě po kvítku vztáhnu se nejmenším. Zašeptám, až se obejmu s ním: "Chlapečku bosý, nebe dlaň o tebe opřelo si kapičkou rosy, aby nespadlo."

Další články...