Sidebar

19
, říj

Obavy před touto technologií se rozprostírají po celém světě internetu. Máme se technologie DRM opravdu bát, nebo to jsou pouze neopodstatněné obavy uživatelů?

HiDownload je klasickým download managerem s jednoduchým ovládáním, který podporuje i stahování streamovaných multimédií.

Jde o velice jednoduchý přístroj určený především ke vzdělávání v chudých oblastí světa. Projekt odstartoval v roce 2005 v Davosu a letos koncem února by měla začít distribuce prvních notebooků.

Lépe řečeno ne zprávy jako takové, ale jejich agregační službu. Část zpráv je dostupná zadarmo, za část je nutno platit.

Velmi populární služba, která však do záložkování přináší trochu odlišný princip, založený na jiném chování uživatelů.

I na internetu bychom se měli chovat jako civilizovaní lidé a nikoli, pod falešným dojmem anonymity, jako hulváti. Proto existuje netiketa, pravidla slušného chování na na internetu.

XGL je softwarová architektura X serveru využívající možností moderních grafických karet a jejich OpenGL ovladačů. Umožňuje mnoho zajímavých 2D i 3D efektů, z nichž některé si zde představíme.

Už v tomto roce můžeme očekávat ranné specifikace operačního systému, který má za dva roky nahradit OS Windows Vista. Jedná se o prostředí Vienna, na jehož vývoji již má Microsoft pilně pracovat.

Další články...