Sidebar

16
út, říj

K dnešnímu dni jich moc není. Internet co do recenzí běžného všedního nákupu potravin prostřednictvím služeb typu iTesco, Rohlik.cz zeje prázdnotou. Pokud už nějakou recenzi najdete, nachází se na portálech typu mimino.cz nebo jako PR placené články u tupohlavých bloggerů.

Projektant projektuje, rozpočtář rozpočtuje, investor investuje a stavbyvedoucí všechny trpí. Celkem nic nového pod sluncem. A samozřejmě je to tak v pořádku. Na první pohled. Jenže dodavatel staví podle projektu a investor nemámá k dispozici neomezené prostředky. Spoléhal se na kubíkovou cenu podle tabulek nebo na cenu, kterou mu zpracoval rozpočtář. Bohužel v 90% projektanta a tedy také podle projektu. Zpravidla, že? Dalo by se tedy říci, že projekt dané stavby je základem všeho, co se dané stavby týká.

Aféra Kavan Začala 22. března 1991, kdy parlamentní komise 17. listopadu zveřejnila jména poslanců Federálního shromáždění ČSFR evidovaných v registrech svazků StB jako tajní spolupracovníci, kteří se na předchozí výzvu komise nevzdali mandátu.

Při zařizování bytových interiérů se přírodní materiály – a zejména dřevo – opět těší vzrůstající oblibě. Patří k nejstarším tradičním stavebním materiálům, protože hlavní výhodou dřeva je, že na rozdíl od studených materiálů (kovu, skla či betonu) působí velmi teplým a vpravdě útulným, domácím dojmem. Získává si proto stále nové příznivce, kteří jej při zařizování interiérů upřednostňují.

Brněnská stavební společnost SDS Exmost požádala o ochranu před věřiteli brněnský soud žádostí o insolvenci, protože svým klientům visí 250 000 000,- Kč. 

Nebýt toho vozidla, ke spoustě lidí by se na Štědrý den nedostaly dárky. Sáně Santa Clause vypadají sice archaicky, ale umí létat, na zemi zvládnou zasněžené cesty díky 9x4x4, mají obří kufr a již několik století fungují. Ale šlo by to i lépe, možná by řekl Ježíšek...

Ať už jde o problémy s erekcí či jiné trable, tak muži nemají svůj penis až tak pod kontrolou, jak by se nám mohlo na první dojem zdát. Ve skutečnosti ho nedokážou ovládat skoro vůbec, protože je napojen na autonomní nervový systém, jenž není pod vědomou kontrolou lidského mozku. Stejný nervový systém ovládá například tlukot srdce či krevní tlak.

Revizor má podle verdiktu NSS právo zadržet cestujícího, který využil hromadnou dopravou bez platné jízdenky.Vymáhat jízdné a rozdávat pokuty a facky za jízdu načerno je stejné jako zasáhnout proti zloději, který poškozuje něčí majetek. Zde však je třeba připomenout, že černý pasažér působí v daném momentě škodu například jen 10,- Kč.

V následujícím seriálu se podíváme na několik špiónských vybraných kauz a nahlédneme do světa, kam není radno pro slab povahy nahlížet. Provedu vás naučným slovníkem špionů a seznámím s vybranými pojmy a smetánkou dob nedávnominulých.

Nadační fond proti korupci sestavil z otevřených zdrojů neúplný přehled případů, které čtenáři umožňují vytvořit si představu o náležitostech vládnutí v některých krajích a obcích České republiky. Převážně dokládají úzké vztahy mezi politiky a podnikateli. Také jejich časté společné zájmy. Nebo nečistý konkurenční boj mezi politiky. Některé případy se přímo nebo nepřímo týkají korupce a klientelismu. Pro značný rozsah byly vybrány pouze případy od roku 2007 do současnosti a výběr byl náhodný. V přehledu by bylo možné pokračovat.

Viděl jsem mnohé. Dokonce i žábu proti větru čůrat, ale dnes jsem na portálu prace.cz narazil na inzerci společnosti Teplárny Brno a.s. a ještě nyní se nestačím divit.

Osobitý charakter Svatojakubské pouti se zapisuje do lidských životů, měřítek, postojů a pohledů na svět. Její duchovní dědictví bourá hranice prostoru a času. Průběhem změn v dějinách lidstva a transformace společnosti se i Cesta patřičným způsobem proměnila. Přesto zde poutníci nacházejí její skrytou sílu, kterou je hloubka osobního prožitku, osobní zkušenosti, která je v lidském životě ceněna nade všechny informace.

Další články...

Joomla SEF URLs by Artio