Sidebar

17
po, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Jedno RPG pro pamětníky, kterým se stýská po starých dobrých časech pixelové grafiky.

 

 

Vytvořeno v RPG Makeru

Ahriman's Prophecy je dobrodružná hra vytvořená v RPG Makeru, což je program umožňující komukoliv vytvořit si vlastní svět podle svého uvážení a fantazie. Na internetu jsou k nalezení stovky her vytvořených tímto programem, ale valná většina je velmi nekvalitní a nedokáže ničím zaujmout.

Grafika a hudba

To ovšem není případ této hry, která mě doslova okouzlila. Je jasně patrné, že autoři jsou lidé s obrovskou fantazií a na každém kroku je vidět jejich naprostý zápal a nadšení při tvorbě tohoto RPG. Pravda, grafika hry není nijak oslnivá, neboť rozlišení 320x240 není v dnešní době nic úžasného, ale i tak vypadá spousta lokací velmi dobře.

 

Tady to začíná

 

U her na hrdiny (RPG) šlo vždycky především o atmosféru, příběh a o souboje, což jsou prvky, které jsou zde zastoupeny v hojné míře. Atmosféře rozhodně napomáhá překrásná hudba, která výborně podbarvuje atmosféru kouzelného světa.

Příběh? Vyzkoušejte sami, stojí to za to ...

Příběh je promyšlený a v určitých částech hry máte možnost se rozhodnout několika způsoby, čímž ovlivníte další průběh událostí. Akční sekvence jsou zde vyřešeny naprosto perfektně. Na rozdíl od jiných RPG (např. série Final Fantasy) zde nejsou souboje náhodně generované, ale své nepřátele již z dálky vidíte a můžete se jim vyhnout.

 

Nastupování na loď

 

Možná teď čekáte, že povím něco o příběhu či o hlavní postavě, ale to neudělám. Chtěl bych tak docílit toho, abyste si tuto hru stáhli a sami si jí zahráli.

 

Na lodi

 

Velikost je pouhých 10 MB, a pokud vás chytne, tak vám garantuji více než 40 hodin čisté zábavy. Jedná se o herní pecku, která vás určitě chytí a nepustí. Dejte jí šanci, zaslouží si to.

Odkaz na program