Sidebar

21
út, led

BLOGEE
Typography
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Ochrana před viry, spamem, spywarem a další nepříjemnou havětí v jednom a kvalitně? Norton Internet Security ukazuje, že i to je možné.

Společnost Symantec patří mezi zavedené firmy na vývoj systémových utilit všeho druhu. Přídomek Norton v názvu má dlouhou historii a výbornou pověst. Edice produktové řady Norton Internet Security vznikla v roce 2003. Již tehdy bylo odborníkům a pokročilým uživatelům internetu zřejmé, že nebezpečí škodlivého kódu z internetu není jen imaginární hrozbou. Symantec v této oblasti představil produkt, který v sobě snoubí několik ochranných prvků, z nichž nejpodstatnější je antivir, antispyware a firewall. Tato verze není zlomovou, pokračuje v tom dobrém, co přinesla předchozí verze, bohužel si ale bere i to špatné – zpomalení systému, které nelze přehlédnout.

Inovativní prvky v programu

Každé vydání nové verze s sebou přináší řadu změn. Někdy jsou větší, jindy spíše odstraňují problémy verze minulé. Základní funkčností je rozpoznávání, odstranění a eliminace výskytu virů, červů a dalšího běžného škodlivého kódu, který již zdaleka není součástí pouze warez stránek. Veškeré ovládací prvky jsou centralizovány do jediné aplikace, kterou snadno vyvoláte kliknutím na ikonu v panelu Start.

 

Norton Internet Security 2007

 

Symantec šel při vývoji nové verze ještě dále a na rozdíl od verzí předchozích se snaží uživatele zatížit co nejméně a o většině událostí rozhodovat na základě vyhodnocení vnitřních algoritmů.

Jaké moduly balík obsahuje

Základním stavebním kamenem balíku je aplikace Norton Antivirus, jež spolehlivě kontroluje všechny datové pochody v počítači a brání rozšíření nákazy dále. Důležitou složkou je rezidentní štít, který pracuje v reálném čase, což má bohužel trochu vliv na výkon. Další důležitou složkou celého systému je firewall, jenž je v podání Symantecu téměř nedobytný. Jako jiným firewallům, i tomuto musíte po instalaci sdělit, které aplikace budou povoleny a které nikoli. Aplikační komplet pak doplňuje řada menších aplikací, jež zajišťují odolnost vůči spywaru, spamu a dalším internetovým hrozbám.

Co dokáže nový doplněk Norton Add-on Pack

Doplňková sada Norton Internet Security Add-on Pack pro Windows XP spolupracuje s aplikací Norton Internet Security 2007 a poskytuje další bezpečnostní funkce. Tyto funkce poskytují ochranu před nevyžádanou poštou a před zcizením cenných osobních údajů a současně chrání děti před nevhodnými weby. Pro instalaci doplňkové sady Norton Internet Security Add-on Pack je nezbytné, aby byla ve stejném počítači také nainstalována aplikace Norton Internet Security 2007. Přítomnost tohoto doplňku poznáte podle zeleného pruhu v okně internetového prohlížeče

 

Add-on pack na liště IE

 

Vliv na výkon počítače

Rychlost systému může být souběžným spuštěním mnoha aplikací a antiviru značně zpomalena. Pro rychlý a korektní chod aplikace je také vhodné vlastnit dostatečně výkonné PC. Na starších počítačích využijte jiné řešení. Systémové požadavky na uživatelovo PC se u každé verze zvyšují. Důležité je mít alespoň 256 MB RAM, dostatek místa na disku a procesor o minimálním výkonu 500 MHz (doporučujeme raději 1,5 GHz a více). Před koupí raději aplikaci vyzkoušejte na svém PC, ať nejste později zklamáni.

Kolik za to ...

Plná verze programu stojí kolem 1600,- Kč včetně DPH. Pokud se vám to zdá hodně, pak můžete využít akci, kterou jsme pro vás připravili spolu se SW.cz a koupit produkt se sedmi procentní slevou. Stačí při nákupu uvést slevový kupon SWCZNorton. Slevová akce platí do 28. února 2007.

Jak na to…

Na webu výrobce aplikace musíte pro stáhnutí trial verze s 15denní zkušební lhůtou kliknout na produkt Norton IS 2007 a poté v pravé nabídce na odkaz Trilware. Nyní již stačí kliknout na tlačítko Download a stahování může začít.

 1. Instalace je snadná, ale trvá poměrně dlouhou dobu. Při instalaci budete vyzváni k otestování počítače. Tento krok doporučujeme vynechat pouze u zcela nově nainstalovaného PC, jindy jej vždy absolvujte. 
 2. Po dokončení instalace budete osloveni průvodcem. V prvním kroku ponechte volbu na trial verzi,

  Výběr trial verze


  dále budete muset absolvovat aktualizaci z internetu.

  On-line aktualizace programu


  Po dokončení této části doporučujeme restartovat PC, ač tento krok aplikace nevyžaduje. 
 3. Po restartování již budete moci využívat všechny služby aplikace bez výjimky. Přítomnost produktu v operační paměti je signalizována žlutým nápisem v hlavním panelu u hodin.

  Indikace přítomnosti produktu v operační paměti


  Kliknete-li na něj, zobrazí se centrum pro testování a nastavení systému. Jak jsme již uvedli, přítomnost aplikace v paměti způsobí jisté zpomalení počítače.

Klady a zápory

+ komplexní řešení ochrany domácího i firemního PC
+ časté aktualizace pomocí integrovaného nástroje
+ velice jednoduché ovládání
- zpomalí běh systému
- absence české lokalizace v trial verzi

Odkaz na stažení programu