Sidebar

21
út, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Moderní doba sebou přináší spoustu mobilních zařízení, která je třeba pravidelně dobíjet. Systém pro jejich bezdrátové nabíjení připravuje firma eCoupled a brzy se máme dočkat jeho prvního využití v praxi.

Formálního představení se bezdrátový systém nabíjení dočkal na letošním veletrhu CES v Las Vegas. Jde v podstatě o speciální zařízení, na které se přístroj položí a jeho akumulátor je dobit. Zařízení dokonce automaticky pozná, jaké napětí je pro dobíjený přístroj vhodné.

 

Prototyp zařízení pro bezdrátové nabíjeníPrvní aplikaci technologie od eCoupled připravuje výrobce nábytku Herman Miller spolu s Fulton Innovation. Jedná se o kancelářský stůl, kde část pracovní desky bude sloužit, mimo jiné, právě pro bezdrátové dobíjení.

Přínos takového zařízení je beze sporu velký. Netřeba sebou nosit kvanta různých typů nabíječek. Netřeba je dokonce ani kupovat . Vše dobije bez problému a bez hledání dostupné volné zásuvky přímo pracovní stůl.

Kdy bude tento bezdrátový nabíječ v prodeji a kolik bude stát se zatím neví, tak doufejme, že to bude co nejdříve a za přijatelnou cenu.