Sidebar

17
po, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Co bylo dříve k vidění jen ve sci-fi filmech, můžete mít na stole dnes i vy. Šikovné zařízení zvláště pro PDA, SmartPhony a podobná mobilní zařízení.

Ač mají chytré telefony, PDA a další podobné hračky vyřešeno psaní již celkem slušně, stejně to ještě pořád není ono ve srovnání s komfortem psaní textu na klasické klávesnici. Jedním s řešení, která tento komfort přináší i pro mobilní zařízení, a stéle zachovává výhodu právě jejich mobility, je virtuální laserová klávesnice s připojením přes bluetooth.

 

Virtuální laserová klávesnice v provozu

 

Jak celá věc funguje? Klávesnice je promítána laserovým zdrojem na defakto jakýkoli vhodný podklad. Druhý laserový paprsek zároveň sleduje pohyby prstů po promítané klávesnici a zaznamenává "stisky" kláves. Můžete si dokonce nastavit zvukový efekt, který se při zaznamenání "stisku" klávesy ozve. Lépe než suchý popis ovšem vše vysvětlí následující video:

 

 

Klávesnice se dá koupit bez problému již i v České republice za cenu kolem pěti tisíc korun s DPH a psaní SMSek či poznámek na MDA je s ní opravdu o poznání jednodušší.