Sidebar

20
po, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Katalog softwaru ke stažení Stahuj.cz je nyní bezpečnější a rychlejší. Proti virům, adwaru a spywaru ho brání NOD32 a rychlé stahování zajišťují nové vlastní servery.

Protože pro katalog programů, jakým Stahuj.cz je, je jednou z jeho hlavních priorit zajistit komfort a spokojenost jeho návštěvníků, rozhodli jsme se pro dvě významné změny. Tou první je ochrana programů nabízených ke stažení nejen před počítačovými viry, ale i před nepříjemným adwarem a spywarem, který bývá v některých freewarových a sharewarových aplikacích obsažen. Tou druhou je zajištění stále dostupnosti vystavených programů ke stažení. A to ke stažení rychlému.

 

Nový vzhled stahování

 

NOD32 = bezpečné stahování

O antivirovou, antispywarovou a antiadwarovou ochranu se stará oceňovaný balík NOD32 společnosti ESET, konkrétně ESET NOD32 Antivirus Server Edition pro Linux File Server.

Prvím krokem při jeho nasazování bylo samozřejmě proskenování všech souborů, které lze z našich serverů stáhnout, tímto programem. Všechny závadné soubory byly odstraněny nebo nahrazeny verzemi bezproblémovými. U nově přidávaných programů pak tato kontrola probíhá  již automaticky.

Antivir se aktualizuje každou hodinu a každou noc zkontroluje celý server.

Při stažení programu ze Stahuj.cz tedy máte jistotu, že svůj počítač nenakazíte žádným virem, ani se vám v něm neusadí nepříjemný adware či nebezpečný spyware.

Vlastní FTP servery = rychlé stahování

Denně je ze Stahuj.cz přeneseno obrovské množství dat. Každý den je to přibližně 1,3 TB. Pro vaši představu - znamená to, že měsíčně se přenese tolik dat, že by na ně bylo potřeba  nějakých 9000 DVD.

Abychom zajistili dostupnost a rychlost stahování, byly všechny programy, vystavené v katalogu ke stažení, nahrány na naše FTP servery. Tyto servery jsou zálohovány, takže při výpadku jednoho je stahování automaticky přesměrováno na jiný a zvládají i obrovskou zátěž ve špičkách.

Servery jsou umístěny přímo u nás, na rychlé velkokapacitní lince v České republice. To zajišťuje zvýšenou bezpečnost a také rychlejší stahování, než-li je u konkurenčních download serverů, které pouze odkazují na zahraniční zdroje. Všichni uživatelé s vysokorychlostním připojením tak mohou využít maximální propustnost své linky.

Hodně rychle a bezpečně stažených zajímavých programů z našeho softwarového katalogu přeje tým Stahuj.cz