Sidebar

20
po, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Občas se na freeware scéně objeví hra, která svým zpracováním a zábavností dokáže hráče totálně pohltit a nedovolí mu vstát od počítače, dokud hru zdárně dokončí. A přesně tenhle případ je Pipiru 2.

Pipiru 2 je freewarovka, u které jsem strávil snad nejvíce času ve svém životě. A nebylo to jen kvůli perfektnímu audiovizuálnímu zpracování, ale hlavně díky neotřelé myšlence. Abych to upřesnil – Pipiru 2 je kombinace arkády, plošinovky a logické hry, což může znít hrozivě, ale věřte, že vše do sebe krásně zapadá a nic nepůsobí křečovitě.

 

 

Ve hře pak ztvárníte malého elfa stojící před obrovským stromem a vaším úkolem je dostat se až na vrchol v daném časovém limitu. Cestou narazíte na různé plošinky, výtahy, logické hádanky, propadliště, a podobně.

Elf navíc umí trochu létat a hlavně disponuje malým lukem, kterým se řeší 95% všech hádanek. Vystřeleným šípem dokáže překlapnout různé páčky, stisknout tlačítka, či jen sestřelovat jablka, za které získává cenné sekundy. Věřte, že dorazit na špičku stromu a nepřesáhnout při tom časový limit, je někdy celkem fuška. Ale rozhodně se hra nikdy nestane frustrující a pořád máte nutkání hrát znovu a znovu.

Misí (respektive stromů) je zde dost, takže vám Pipiru 2 vydrží opravdu na dlouho. Za zmínku stojí ještě grafika hry, která je kombinací cell-shadingu (tato technologie byla použita například v komerční hře XIII) a normálních textur. Vše vypadá opravdu krásně a roztomile a rozhodně doporučuji si tuto hru stáhnout.

Odkaz na program