Sidebar

17
po, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Mnohé firmy získávají emailové adresy, které zaplavují spamem, pomocí skrytých funkcí svých internetových prezentací. Relativně levně si tak vytvoří seznam adres, které budou spamovat. Jak se jednoduše bránit?

Může se jednat například o stáhnutí, jinak placeného, produktu zcela zdarma, pod podmínkou zadání emailové adresy a její následné potvrzení. Taková firma však často nepošle pouze potvrzující zprávu, ale pokračuje v odesílání dalších a dalších zpráv.

Jako obranu proti takovému způsobu získávání emailových adres existuje mnoho řešení. Někteří uživatelé si zakládají další emailové schránky, do kterých si nechávají posílat právě tato potvrzení. Když pak takový účet nabobtná nevyžádanými zprávami, uživatel jej přestane používat, a založí si další účet. Existuje však mnohem elegantnější řešení.

Dočasné emailové schránky jsou velmi jednoduchým způsobem, jak splnit podmínky registračního nebo přístupového formuláře, který vyžaduje zadání emailové adresy, a zároveň nemuset zdlouhavě registrovat další účty, nebo si pamatovat další hesla.

Jak to funguje?

Dočasné emailové adresy mohou fungovat na dvou principech. Častěji používaný princip spočívá v automatickém přesměrování zpráv z dočasné emailové adresy na zadanou reálnou adresu. Jakmile vyprší doba, po kterou je dočasná adresa funkční, žádné další zprávy již na reálný email nepřijdou. Druhým principem je, na reálném emailu nezávislá, služba na bázi webového rozhraní, které zobrazuje zprávy z dočasné schránky přímo v prohlížeči.

spambox.us

 

Náhled úvodní stránky a formuláře pro vytvoření dočasné emailové adrey na službě spambox.us
 

Služba spambox.us funguje na prvním popisovaném principu, kdy jsou zprávy přeposílány na reálnou adresu, uvedenou ve formuláři. Při vytvoření dočasné schránky na spambox.us máte možnost si délku funkčnosti emailu nastavit v rozmezí od 30 minut po jeden rok.

Mailexpire

 

Náhled úvodní stránky a formuláře pro vytvoření dočasné emailové adrey na službě Mailexpire
 

Mailexpire funguje prakticky stejně, jako předchozí služba s tím rozdílem, že se liší možnosti nastavení trvání dočasného přesměrování a výsledná generovaná dočasná adresa. Služba umožňuje zřídit dočasnou schránku na 12 hodin až 3 měsíce. Dalším rozdílem od předchozí služby je nutnost potvrzení vytvoření dočasného emailu, které přijde na reálný email, zadaný do formuláře.

Spam Hole

 

 Náhled formuláře pro vytvoření dočasné emailové adrey na službě Spam Hole

Třetí představovaná služba se od předchozích dvou v určitých detailech liší. Především je zde možné vytvořit si účet a z něho potom nastavovat dočasné schránky. To je možná trochu zbytečné, jelikož vlastní vytvoření dočasného emailu bez přihlášení do systému je prakticky stejně rychlé, jako přihlašování.

Stejně, jako obě předchozí služby, umožňuje i Spam Hole nastavit délku fungování schránky. Konkrétně v rozsahu hodin (1-72). Také Spam Hole vyžaduje potvrzení vytvoření dočasné schránky, pomocí zaslaného potvrzovacího emailu.

Guerrilla Mail

 

Náhled úvodní stránky a formuláře pro vytvoření dočasné emailové adrey na službě Guerrilla Mail
 

Guerrilla Mail je služba, která funguje podle druhého popsaného principu. Jedná se tedy o jednoduché webové rozhraní pro přístup do emailové schránky. Dočasná emailová schránka se vytvoří automaticky při návštěvě úvodní stránky služby a je platná po patnáct minut.

 

Takto služba Guerrilla Mail zobrazí došlý email - není proto nutné otevírat emailového klienta

 

Tuto dobu je možné prodlužovat o dalších patnáct minut klikáním na tlačítko „Give me 15 more minutes“. Na této službě není nutné zadávat vůbec svůj email. Veškeré příchozí emaily se zobrazují na stejné stránce, kterou navštívíte jako první.

Proč je Guerrilla Mail nejlepší?

Ostatní zmíněné služby vyžadují zadání reálného emailu. To může být potencionální riziko, jelikož přes ně mohou sbírat adresy právě samotní spammeři. Ač se všechny tři služby ve svých nápovědách dušují, že tyto adresy neskladují, kde existuje jistota, že se tak bezplatná služba nemůže chovat?

 

Takto služba Guerrilla Mail zobrazí došlý email - není proto nutné otevírat emailového klienta

 

Guerrilla Mail je jiná služba a k reálné emailové adrese nemá vůbec přístup. Navíc disponuje rychlým rozhraním, které přijaté zprávy zobrazí přímo v prohlížeči, a tak není nutné spouštět emailového klienta a dohledávat přeposlanou zprávu. Toto řešení je jednoznačně nejelegantnější.

Odkazy na služby