Sidebar

17
po, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Poslouchat při sportu dobrou muziku je opravdu příjemné a zážitek z běhu či jiné sportovní aktivity je pak ještě lepší. Jaký je ale ideální přehrávač pro sportovce? Umax TRAK DMP-HS1 Sportactive se takovémuto označení minimálně blíží.

Hlavní přednost? Bezdrát!

Umax TRAK DMP-HS1 Sportactive je MP3 přehrávač, který mě uchvátil. Jeho hlavní předností je jeho přenositelnost - tento MP3 přehrávač je zabudován přímo do sluchátek a to Vám umožní nejen odpolední běh s vaší oblíbenou písničkou, ale také vám ušetří peníze za sluchátka, protože, ruku na srdce, kolikrát se vám během jednoho roku odlámou dráty u vašich sluchátek, se kterými sportujete? Z vlastní zkušenosti vím, že minimálně jednou do měsíce jsem šel pro nový. Od doby, kdy mám tento MP3 přehrávač uběhl už více jak rok a nemůžu si na jeho služby stěžovat! Večer jdu do posilovny, sluchátka na uších a nikde se mi nepletou žádné dráty.

Paměť, baterie, vzhled

Paměť, na kterou se ukládají vaše písničky, je vestavěná flashová o velikosti 256MB, takže nemusíte mít strach, že by vám na daleké cestě autobusem nebo vlakem hrálo dokola pár písniček, i když občas by se větší kapacita i tak hodila.

Baterie je interní Li-po a je nabíjená z USB portu. Pokud tedy jedete někam na delší dobu bez počítače, je třeba na tento fakt myslet a pořídit si napájecí redukci z klasické zásuvky na USB. Na maximální nabití si počkáte zhruba 3 hodiny a poté vám vydrží 8 hodin maximální hlasitosti. Samozřejmě, že čím méně hlasitosti tím více muziky.

 

Tento přehrávač byl dělán pro sportovce a takový vzhled také má. Sportovní a zároveň i elegantní.

Funkce

TRAK DMP-HS1 bych nezařadil do elity ohledně funkcí. Jeho výhoda, jak už jsem napsal, je jinde. Pokud by jste chtěli hledat nějaké nahrávání nebo rádio, tak byste nic takového nenašli. Nezoufejte však, funkce, která je pro každého hudebního znalce důležitá, a sice ekvalizér, zde je! Tedy alespoň v předdefinovaných výběrech. Máte na výběr z 5 voleb pop, klasika, jazz, dynamické basy, soft. Bohužel je toto jediná vyspělejší funkce.

Technické parametry

Jak už jsem uvedl výše, tento MP3 přehrávač má vestavěnou flashovou paměť o velikosti 256MB. Připojení k počítači probíhá přes vysoko rychlostní rozhraní USB 2.0. K sluchátkům se pak připojí kabel MiniUSB, který je součástí balení. Přes toto připojení se přenáší data rychlostí 0.8 MB pro zápis a 1 MB pro čtení. Podpora adresářů je 99 skladeb/99složek.

Sluchátka se mohou pochlubit výstupním výkonem 5 mW + 5 mW a dále odstupem šumu > 85 dB.

DMP-HS1 podporuje formáty hudby MP3 a WMA, lze ho však používat i pro přenos jiných souborů než hudebních, aniž byste se museli bát, že se vám zablokuje paměť.

Nevýhody

Hlavní nevýhodou je chybějící displej a tudíž se musíte pohybovat po písničkách nazpaměť. Vzhledem k tomuto faktu by byla také zbytečná funkce ID3 popisků, které by se neměli kde zobrazovat.

Další podstatná závada je chybějící funkce opakování, také chybí funkce naprogramování, ale to opět souvisí s displejem.

Nevýhodou je i malý počet tlačítek! Musíte používat jedno tlačítko pro různé funkce. Například pokud chcete přepnout na další písničku tak tlačítko stisknete a pokud chcete písničku zesílit, tak to samé tlačítko podržíte. Přehrávač uvedete do provozu dlouhým podržením tlačítka play a po té musíte totéž tlačítko stisknout, aby vám začalo přehrávání.

A nevýhoda, která se nezasvěcenému může zdát nepodstatná, ale mě osobně vadí naprosto nejvíc se týká zelené LED diody. Tato dioda od okamžiku, kdy přehrávač pustíte, do okamžiku, kdy přehrávač vypnete, stále bliká. Je poněkud nepříjemné, když běžíte večerní ulicí, a vidíte jak se vám od zdí kolem odráží zeleně blikající světlo...

Celkové hodnocení

Na stupnici 1 až 10 musím osobně udělit přehrávači hodně pěknou osmičku! Komu se pletou dráty do cesty, kdo nesnáší AAA baterie, a kdo chce kvalitní sportovní MP3 přehrávač, ten určitě neudělá chybu, pokud si zakoupí zrovna Umax TRAK DMP-HS1 Sportactive.

Cena se pohybuje kolem 1450,- Kč a určitě nelituji toho, že jsem si ho i sám koupil.