Sidebar

21
út, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Vesmírné bitvy se skvělou atmosférou a klasickou hudbou z Hvězdných válek.

Fenomén Star Wars znají jistě všichni. Aby ne, když je dnešní svět zahlcen filmy, počítačovými hrami, kartičkami, tričky a dalšími blbinkami inspirovanými touto tématikou. Teď bude samozřejmě řeč o zmiňovaných počítačových hrách, které jsou zasazeny do světa této fenomenální a úspěšné série.

 

 

Už od roku 1996 vznikají herní produkty, které měly za cíl věrně simulovat vesmírné bitvy důvěrně známé z filmů. Mluvím samozřejmě o sérii X-Wing od firmy LucasArts. Vždy se bezpochyby jednalo o vynikající hry s perfektním příběhem, ale vždycky mi v nich něco chybělo.

Vlastně mi to „něco“ chybělo ve všech vesmírných simulátorech, které kdy byly vyrobeny. Zkuste si pustit jakoukoliv takovou hru a podívejte se na soubojové scény. Většinou se snažíte zničit maximálně tři, v nejlepším případě i pět nepřátelských lodí. To že jsou vesmírné bitvy? Neřekl bych. Vždycky jsem chtěl, aby někdo udělal vesmírný simulátor, ve kterém by se odehrávaly obrovské galaktické bitvy, ve kterých by bylo zapojeno alespoň 200 a více lodí.

 

Star Wars: The Battle of Endor

 

Po velmi dlouhém čekání jsem se konečně dočkal (nejenom já)! Na internetu se před časem objevila hra Star Wars: Battle of Endor, která mě dokázala na dlouhou dobu připoutat k židli. Při hraní se kolem vás v obrovském tempu a množství míhají stovky nepřátelských lodí, ať už malých Tie-Fighterů, či obrovských křižníků.

 

Star Wars: The Battle of Endor

 

Totální atmosféra galaktických bitev je ještě umocněna úžasnou hudbou z originálních Hvězdných válek. Pokud se podíváte na screenshoty, či na video, tak poznáte, že grafika je sice jednodušší, ale naprosto dostačující.

 

Star Wars: The Battle of Endor

 

V bitevní vřavě máte k dispozici rakety a nastavitelné lasery, které vám pomůžou přežít.

Tuto hru rozhodně doporučuji všem lidem, kteří chtějí, aby jim adrenalin stříkal i ušima a pro fanoušky Hvězdných válek je stažení něco jako povinnost.

Odkaz na stažení hry