Sidebar

20
po, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Není tajemstvím, že Windows Vista jsou poněkud náročnější na hardware. To se týká zvláště operační paměti. Jednou z cest, jak zlepšit jejich výkon, je využití funkce ReadyBoost.

Funkce ReadyBoost ve Windows Vista umožňuje využití USB flash disku místo RAM nebo vyrovnávací paměti na pevném disku. Zvláště v porovnání s pevným diskem je doba pak odezvy mnohem menší a rychlost práce systému vyšší. Důležité je samozřejmě využití rychlého rozhraní standardu USB 2.0. Výhodou je nejen možnost využítí tam, kde již nelze operační pamět rozšířit, ale i nižší cena oproti rozšíření dokoupením modulu RAM.

 

Kingston DataTraveler? ReadyFlash 2GB

 

Jedním z USB flash disků, které tuto funkci přímo podporují, je Kingston DataTraveler® ReadyFlash. Nabízen je ve dvou variantách - 1GB a 2GB. Doporučená cena u 1GB disku se pohybuje okolo 600,- Kč, větší kapacitní varianta je přibližně dvakrát dražší. Podle údajů výrobce překračuje tento USB flash disk minimální parametry datové propustnosti a přístupové doby stanovené jako nutné pro využití funkcionality ReadyBoost, takže jeho využití pro tento způsob vylepšení výkonnosti systému je bezproproblémové.