Sidebar

17
po, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
USB porty jsou dnes jistě nejrozšířenější možností připojení periférií. Možná jste ale ani netušili, k čemu všemu lze využít Váš USB port. V tomto článku najdete spoustu zajímavostí, jenž by Vám mohli usnadnit práci nebo jen proslunit den.

Ořezávátko

Znáte ten pocit, kdy sedíte u počítače, pilně studujete, nebo si jen tak luštíte křížovky, a vtom se Vám zlomí tužka, kterou jste právě psali? Právě pro tyto případy si můžete koupit elektrické USB ořezávátko iSharper. Stačí do zařízení vložit tužku a počkat, než ji ořežete. Po vložení tužky se rozblikají 3 barevné Ledky. Ořezávátko je napájeno pomocí 4 tužkových baterií, nebo pomocí portu USB. Cena zařízení je cca. 250,- Kč.Vánoční stromeček

Vánoce jsou sice již za námi, přesto je milé vnést trochu vánočního kouzla a pohody do všedních dnů. Můžete toho docílit pomocí USB vánočního stromku. Tento plastový svíticí stromek můžete sehnat za necelých 300,- Kč.

Raketomet

Také Vás baví hry typu Worms Word Party a vždy jste toužili vyzkoušet si něco podobného doopravdy? Nyní máte možnost připojit ke svému počítači raketomet. Touto „střelnou zbraní“ můžete zasáhnout nepřítele, pomocí 3 pěnových raket, až na vzdálenost 5ti metrů. K zařízení je dodáván software pro ovládání celého raketometu z PC. Raketomet funguje pod Windows 2000 / XP. Cena této hračky je cca. 880,- Kč.

USB raketomet

Striptérka

Nebaví Vás už pravidelně chodit do lechtivých podniků a utrácet své těžce vydělané peníze? Nyní se můžete pokochat krásou dámských křivek i u Vás doma, stačí Vám k tomu jen jeden volný USB port. Za cca. 830,- Kč si můžete nechat zatancovat od blonďaté krásky v slušivých červených plavkách.

USB gogo tanečnice


Samozřejmě na své si přijdou i dámy.

USB striptérVařič

V dnešní době je možné k portu USB připojit již opravdu cokoliv. Nechcete-li od počítače vůbec vstávat, můžete si k němu připojit vařič, na kterém si klidně opečete i steak. Zařízení však k napájení potřebuje 30 USB portů. Možná proto se zařízení zatím nevyrábí sériově, ale jedná se pouze o doma vyrobený gatget z Japonska.

USB vařič


Všechno nejlepší k narozeninám!

Patříte mezi lidi, kteří hledají ty nejoriginálnější dárky k narozeninám? Můžete oslavenci připravit narozeninovou párty přímo u počítače. Sada obsahuje narozeninovou čepičku, duhovanou podložku pod myš a barevná svítidla s třásněmi, která se rozsvítí po zapojení do portu USB. Udělat oslavenci radost můžete za necelých 450,- Kč.

USB narozeninový setUSB akvárium

Zvířata má rád snad každý. Nejeden z nás chová doma nějakého zvířecího mazlíčka. Pokud z jakéhokoliv důvodu však zvířátko doma mít nemůžete, nezoufejte! Stačí si pořídit plastikové akvárium s rozměry 9x9x6 cm, které je napájeno přes USB nebo pomocí 4 tužkových baterií. Akvárium se nijak nesestavuje, pouze nalijete vodu a ponoříte své plastikové mazlíčky do jejich nového domova. Poté se už jen můžete kochat pohledem na modře svítící akvárium. Cena tohoto akvária je cca. 330,- Kč.

USB akváriumKartáček

Sedm z osmi zubních lékařů doporučuje: Starejte se o svůj chrup kdykoliv to jde! A právě tohoto tvrzení se nejspíše držel i výrobce zubního kartáčku, jenž je napájen pomocí USB portu. Každý zastánce zdraví si tedy může čistit svůj chrup i v pohodlí počítače. Tento přístroj si můžete koupit za cca. 320,- Kč. Společně s kartáčkem je dodávána jedna náhradní hlavice.


Deka

Je mrazivý večer a vy přesto musíte dodělat práci na počítači, kterou Vám dnes zadal Váš šéf. Máte na sobě 3 svetry a přesto se nemůžete zahřát. Zahřát se nyní můžete díky firmě Brando, která na trh přišla s elektricky vyhřívanou dekou, jenž je napájena z portu USB. Příjemný společník, nejen pro zimní večery Vás přijde na cca. 550,- Kč.

USB deka

USB Hub

Říkáte si, že na tolik periferií Vám nebudou stačit porty USB? S originálním řešením USB Hubu přišel designer Ora Ito, společně s firmou LaCie. Hub je dodáván včetně vyobrazené kabeláže, ventilátoru a lampičky. Umí replikovat 4 porty USB 2.0 a 3 FireWire 400 porty. Po stranách koule prosvítají barevné LED diody, které Vás informují o připojení zařízení k USB. Celá koule je z odolného tvrzeného polykarbonátu. Zařízení je napájeno silným externím zdrojem. Extravagantní Hub se širokou paletou doplňků je dostupný za cenu cca. 1760,- Kč.

USB super HUB

Jak vidíte, více či méně užitečných periférií, které si můžete k USB portu připojit je opravdu pěkná a pestrá řádka. A to jsme rozhodně nezmínili všechny.

Máte i vy doma nějaký zajímavý USB gadget? Chcete se o zkušenosti s jeho používaním podělit s ostatními? Pokud ano, pošlete nám jeho fotografie či třeba i video na náš kontaktní e-mail, a my ty nejzajímavější zařadíme do dalšího podobného článku.

Další články o USB gadgetech