Sidebar

29
so, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Lákají vás pirátské bitvy, lodě střílející po sobě z ohromných děl, hákování, pití rumu a vůbec všechno, co k pirátskému životu patří? Pak určitě vyzkoušejte Sea of Chaos.

Je škoda, že pirátské prostředí je pro herní vývojáře a filmaře, až na vzácné výjimky (herní série Monkey Island a film Piráti z Karibiku), tabu. Tvůrci se spíše soustředí na fantasy a scifi, tedy světů vysněných, místo aby se snažili převést na plátna/monitory jednu z nejzajímavějších epoch lidské existence (nejzajímavější myslím atmosférou, ve skutečnosti to asi taková sranda nebyla).

 

 

Hra Sea od Chaos je semestrální práce studentů z americké fakulty DigiPen, která se odlišuje od ostatní současné herní tvorby právě tím, že využívá pirátské prostředí. Takže pokud si tuto hru stáhnete, tak se připravte na drsné námořníky, pirátské lodě, kanóny, všudypřítomný rum a další klasické věci známé z filmů a her.

Zábavné námořní bitvy

Původně jsem myslel, že Sea of Chaos bude plnohodnotná simulace pirátského života, ale po chvíli hraní jsem zjistil, že nejde o nic jiného, než jen o krásně zpracované námořní bitvy. Ve hře jde prakticky jen o ničení nepřátelských lodí vaším kanónem, což je až překvapivě velká zábava.

 

Sea of Chaos - bitva v plném proudu

 

Vše je velmi jednoduché na pochopení a ovládání je pak jednoduchost sama. Hra nabízí klasickou kampaň, která obsahuje přes 20 nejrůznějších misí a multiplayer, ve kterém můžete poměřit své síly s dalšími 30ti protihráči.

 

Sea of Chaos - romantická noční vyjížďka

 

Hudba a grafika

Po hudební stránce je vše v pořádku. Při hraní vás doprovázejí klasické pirátské motivy, kterých ale při hraní moc neuslyšíte, a zvuky výstřelů a šplouchající vody jsou velmi realistické. Pokud se podíváte na screenshoty, nebo přiložené video, tak uvidíte, že grafika hry je na opravdu dobré úrovni. Vše je krásně stylové a nic nenarušuje výslední dojem.

 

Sea of Chaos - beznadějná situace?

 

Studenti na DigiPenu holt svému řemeslu rozumí a jsem velmi zvědavý, co vytvoří příště. Na závěr musím říct, že Sea of Chaos je velmi dobrá hra, u které sice nikdo nestráví desítky hodin, ale pokud vám jde jen o občasné pobavení, tak je tato hra tou pravou volbou.

Odkaz na stažení hry