Sidebar

29
ne, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Volně šířitelných kulečníkových simulací je na internetu docela dost, ale jen málokterá se může pyšnit takovou kvalitou, jako Carom3D.

Většina těchto simulací je nedotažená buď po stránce hratelnosti nebo grafiky, a člověk se raději namáhavě zvedne ze židle a dojde si zahrát do nejbližší hospody s kulečníkem, než aby trávil čas nad mizerně provedenou počítačovou simulací (uznávám, tohle může být čistě můj případ).

To ovšem není ani zdaleka případ Caromu3D, což je jediný počítačový kulečník, u kterého jsem proseděl celou noc a opravdu jsem se bavil. A není to jen zásluha perfektní 3D grafiky, či skvělého ovládání a realistické fyziky. Je to hlavně tím, že Carom3D je převážně online hra, což znamená, že si můžete své natrénované fígle a šťouchy vyzkoušet proti živému spoluhráči.

 

 

Na výběr je spousta místností, ve kterých si nejprve můžete popovídat s lidmi z celého světa, a teprve pak se pustit do kulečníkového klání (kde poznáte, že všichni lidé jsou si bratry, neboť každý používá slova jako "shit" či "fuck", když se mu nepovede nějaký strk :)).

 

Carom3D

 

Při online hře se vám zvyšuje vaše hráčská úroveň, čím získáváte přístup k lepším falším a trikům. Na výběr je samozřejmě klasický biliár či karambol (biliár je s kapsami, karambol - neboli právě carom - bez), ale oboje je výborně propracováno, i když karambol je daleko těžší na zvládnutí, stejně jako ve skutečnosti.

 

Carom3D - vánoční herna

 

Navíc je celá hra kompletně ve 3D, což je jednoznačně klad, protože si můžete kamerou rotovat nad stolem podle sebe a nacházet tak nejlepší úhly. Hezky jsou vymodelovány i herny, ve kterých můžete hrát, a kterých je přesně osm.

 

Carom3D - růžový pokoj

 

Do toho všeho vám hraje příjemná hudba, která ale může po čase začít lézt na nervy, takže doporučuji si nahrát do složky s hudbou vlastní mp3 soubory.

Pokud máte doma internetové připojení a máte rádi kulečník, tak není co řešit. Carom3D je přesně hra pro vás a mě nezbývá nic jiného, než vám jí vřele doporučit.

Odkaz ke stažení hry