Sidebar

18
po, lis

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
HiDownload je klasickým download managerem s jednoduchým ovládáním, který podporuje i stahování streamovaných multimédií.

Také vás už štvou stahovací programy, které pouze zpomalují stahování, obsahují řadu funkcí, kterým ani sám realizační tým nerozumí, a i když mají v popisu základních funkcí možnost navázání stahování, tak při sebemenším výpadku musíte stahovat znovu? Tak právě pro vás je tu HiDownload.

Hlavní okno programu

Tento program se mi dostal do rukou zhruba před dvěma lety, když za mnou přišel kamarád a řekl mi - „Mám skvělý program na stahování!“. Uchvátil mne hned při prvním spuštění. Elegantní vzhled a velmi intuitivní ovládání mě okouzlilo natolik, že jsem ho musel podrobit zkoušce účelnosti.

Navazování při přerušeném stahování? Žádný problém

Pro většinu z nás asi nejdůležitější funkce. Vždyť znáte ten pocit, když stahujete soubor o velikosti 300 MB a z ničeho nic vám spadne internet a můžete stahovat znovu. Uživatelům s internetem o rychlosti 2 Mbps to vadit nemusí, ale co my s linkami mnohem pomalejšími? Pokud budete stahovat s pomocí HiDownloadu, tak vás nic takového, jako výpadek, nerozhází.

Ztráta rychlosti při stahování? Žádná

Další velice důležitou vlastností dobrého „stahovače“ je samozřejmě také rychlost. HiDownloader využije rychlost vaší sítě na maximum. Navíc, jako správný více vláknový stahovací program, vám nezablokuje surfování a pokud budete chtít hrát on-line vaše oblíbené RPG, tak si sám upraví rychlost, aby vaše linka byla co nejúčelněji využitá.

Zajímavá funkce – Stream download

Ano HiDownload podporuje stahování streamovaných medií. Toto bývá pro řadu uživatelů opravdu tvrdý oříšek. Díváte se na video, které je uloženo kdesi v nedohledatelném propletenci serverů a zrovna je tak vyjímečné, že ho chcete mít doma… Stačí pouze zadat do Hidownloadu URL adresu a on už se o zbytek postará sám.

Nastavení

Nyní se společně podíváme, co všechno lze ve volbách nastavit. Samozřejmě lze nastavit maximální rychlost stahování a maximální počet současně stahovaných souborů. Také další běžné funkce jako je cesta pro uložení souborů a podobně. Ovšem zajímavé nastavení je nastavení kvality streamovaného zvuku.

Okno nastavení

Ovládání a vzhled

Ovládání je velmi intuitivní i bez české lokalizace se běžný uživatel v tomto programu snadno vyzná. Navíc po instalaci se HiDownload zařadí do nabídky Po spuštění, takže kdykoliv budete chtít cokoliv stáhnout, tak vám vyskočí automaticky okno HiDownloadu a na vás je jenom stisknout tlačítko pro zahájení stahování.

Vzhled na mne působí velice přijemně. Žádná přeplácaná okna, ani žádná paneláková šeď. Realizační tým si dobře uvědomil, že úspěch tkví v prvním dojmu, a to se jim povedlo naplnit.

Má vůbec Hidownload chybu?

Tak samozřejmě i HiDownload, jako každý software, má své chyby. Hlavní chyba spočívá v podpoře FTP serverů. Stahování z FTP serveru pro Hidownload zkrátka neexistuje. Pokud se chcete připojit na FTP server, tak nemůžete počítat s tím, že by vám v tom Hidownload pomohl. Navíc je v základních funkcích uvedeno překročení přesměrování, ale popravdě se to povede jen málokdy.

Výhody vs. Nevýhody

Nakonec je třeba shrnout, jak si stojí Hidownload ve směru výhod a nevýhod.

Klady

  • poradí si se streamovaným videem a audiem
  • jednoduché ovládání
  • automatické spuštění stahování

Zápory

  • plná verze stojí 40$ 
  • špatná podpora FTP
  • automatické spuštění stahávání při kliknutí na adresu při kliknutí na adresu

Závěr

HiDownload je klasický více vláknový stahovač. To znamená, že můžete stahovat více souboru najednou a využít tak maximální potenciál vašeho připojení. Zkrátka downloader „naházej a běž“. Doporučil bych ho všem uživatelům, kteří si přejí pouze v klidu stahovat bez zbytečných „komedií“ okolo.

Odkaz na program