Sidebar

18
po, lis

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Nebylo by úžasné, kdybychom si již nemuseli pamatovat žádná hesla pro přístup do různých aplikací, pro přístup na internetové stránky? Jen bychom si sedli před svůj počítač a byli automaticky přihlášeni?

Společnost NECSoft vyvinula aplikaci BiodeLogon, která rozpoznává charakteristické prvky Vašeho obličeje, které v případě shody s databází umožní přístup například do vašich Windows, aniž by jste vymačkávali na klávesnici přístupové heslo. Vše, co potřebujete pro přístup do PC, je obyčejná webkamera a váš krásný obličej. Nic složitého. Alespoň ne tak, jako pamatování si několika hesel a jejich nutná změna každých čtrnáct dní. Jediný problém je, že uvedený software je jen v japonštině.

Moc času ovšem nezabere, když se poohlédneme v hlubinách internetu po jiné, jazykově přívětivější, verzi. Anglickou verzi podobného softwaru za poměrně levný peníz s označením FaceCode nebudeme hledat dlouho.

FaceCode

Tento prográmek si dokáže zapamatovat i několik uživatelů, a to za předpokladu, že mají v PC již zavedený uživatelský účet. No a pokud se stane, že vás systém nerozpozná (oholte se!), tak se budete muset rozpomenout na již dávno zapomenuté přístupové jméno a heslo.

Uvedený prográmek si můžete sami stáhnout a vyzkoušet. Ale nebuďme jen optimisty. Zkusme ukázat webové kameře povedenou fotografii našeho kolegy a uvidíme, zda-li naše slabá a líná paměť nebude přeci jen tou nejlepší ochranou našich vlastních důvěrných informací.

Zaslal: Otakar Hobza