Sidebar

20
po, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Zdá se vám i širokoúhlý LCD monitor příliš fádní? Rádi byste ohromili návštěvu něčím úplně jiným? Zkuste heliodisplay!

Společnost IO2 se věnuje výrobě související s novými generačními rozhraními, která nejsou jen tak běžně dostupná. Jedním z nich je Heliodisplay, jehož vývojem se firma již několik let zabývá.

Přesto, že se nám heliodisplay může zdát dokonce holografický, není tomu tak. Tento zázračný systém využívá zadního promítáni a vypadá tak trochu jako obraz létající ve vzduchu. Promítání je sice 2D, ale přesto vypadá jako 3D, i když nemá fyzickou hloubku.

Co se týče požadaveků, tak jsou minimální. K zprovoznění této hračky potřebujeme pouze zásuvku a počítač, televizi či DVD. V podstatě je kompatibilní s každou promítací technikou, má i standardní VGA výstup, který používá standardní video kabel. Ohledně umístění se doporučuje, aby byl tento přístroj například ukryt do nábytku a vytvářel dojem přírodního obrazu.

Heliodisplay jako součást obývacího pokoje

Menší nevýhodou je potřeba dokonalého stínění, čili temné místnosti pro zdůraznění obrazu, jelikož promítaní obrazu či videa v přímém slunečním světle je zatím zkrátka nemožné.

Další výhodou, kterou sám považují za velmi přínosnou především pro promítaní v publiku, je možnost použít heliodisplay jako dotykovou obrazovka, kdy lze promítané objekty posunovat nebo otáčet pomoci ruky čí prstu. Doufejme, že vzhledem k rychlému rozvoji technologií, bude tento výrobek dostupný velmi brzy, přestože v dané chvíli jeho cena kolísá kolem 20 000 USD.

Z mého pohledu se jedná o revoluční vynález, který nám ukazuje nové způsoby provedení multimediálních prezentací pro firmy a současně je přínosem i pro domácí potřebu, jako je hraní her nebo promítáni filmů.

Zaslal: Svatoslav Babyuk