Sidebar

22
so, úno

BLOGEE
Typography
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Aplikace RadarSync 2007 vám umožní vyhledat aktualizace ovladačů a programů pro váš počítač s operačním systémem Windows.

Běžní, ale i pokročilí uživatelé často řeší na svých počítačích problémy s ovladači k hardwarovým zařízením, k periferiím a navazujícímu hardwaru. Někdy je potřeba nová verze ovladače, abychom byli schopni zprovoznit dvě různá zařízení souběžně, nebo jen nemáme pro aktuální verzi Windows ten správný ovladač.

Ručně hledat ovladač je možné, ale k cíli se dostanou zejména ti, kteří hledají ovladače k notoricky známým a obvyklým zařízením. Najít ovladač k zařízení, jež vyrobila neznámá firma v Číně, která již třeba ani neexistuje, je nemožné. Poslední záchranou tak můžou být specializované aplikace, jakou je i RadarSync 2007.

Funkce aplikace

Nástroj prohledává uživatelský počítač a výsledky porovnává s on-line databází, která obsahuje více než 80 000 souborů. Ta shromažďuje seznam všech přístupných aktualizací pro programy a ovladače na vašem počítači. Výsledky obsahují podrobné informace o všech přístupných aktualizacích, je tu i odkaz na stažení konkrétního souboru. Program automaticky vytváří bod obnovy, takže pokud by aktualizace způsobila problémy, lze se vrátit k původní verzi ovladačů. Program automaticky neaktualizuje softwarové vybavení, ale je možné si vybrat, které aktualizace budou staženy a nainstalovány, máte tedy vše naprosto pod kontrolou.

Rozdíl mezi bezplatnou a placenou verzí

Základní verze aplikace je zdarma. Obě verze, tedy bezplatná i placená, jsou si velmi podobné, fungují stejně, ale placená je zcela bez omezení. Toto omezení se u bezplatné verze projevuje tak, že ač naleznete vhodnou aktualizaci ovladače, tak jej nemůžete stáhnout, neboť výsledky neobsahují přímý odkaz. Toto je v placené verzi poměrně dobře ošetřeno a lze ihned začít aktualizační soubor stahovat.

Lze si zkontrolovat aktualizace i na internetu

Na webu výrobce aplikace si lze do prohlížeče nainstalovat zásuvný modul, který dokáže základní prohledání vašeho počítače, ale pro podrobnější si budete muset pořídit buď bezplatnou, nebo trial verzi aplikace. Dlužno ale dodat, že u podporovaných prohlížečů je u tohoto zásuvného modulu uveden pouze Microsoft Internet Explorer, což je v době stoupající oblíbenosti Opery, Firefoxu a dalších prohlížečů velice negativní.

Plugin

Víte, že

Ovladač zajišťuje řízení hardwaru a zároveň komunikuje se zbytkem operačního systému pomocí obecnějších rozhraní, jež zajišťují abstrakci zařízení. Základní vlastností abstrakce je použití stejného nebo podobného rozhraní pro podobná zařízení – například abstrakce blokového zařízení umožňuje pracovat stejně s diskem, disketou a CD/DVD mechanikou. CD/DVD mechanika má kromě rozhraní blokového zařízení druhé rozhraní, jež umožňuje vypalování. Program, který chce z mechaniky pouze číst, ale o tomto druhém rozhraní nepotřebuje vědět.

Jak na to…

Aplikace se tváří velmi složitě a propracovaně, ale opak je pravdou. Jde jen o malou utilitu, jež dokáže prohledat váš počítač a získaná data předat rozhraní serveru, který zajistí zbytek. Instalační soubor stáhnete na webu výrobce pod odkazem Downloads a dále pod volbou Download It.

 • Instalace je otázkou okamžiku. Po dokončení instalace je aplikace ihned spuštěna, její vizáž se více než aplikaci podobá reklamnímu banneru. Nejdříve klikněte na tlačítko Options, pod kterým se skrývá nastavení aplikace.

  Základ • Na kartě General můžete vyplnit uživatelské jméno a heslo, bylo-li vám při registraci aplikace přiděleno. Karta Security umožňuje vytvořit bod obnovení ovladačů pro případ krachu instalace nového ovladače či aktualizace. Záložka Help obsahuje jen kontakt na výrobce programu.

  Security options • Své nastavení potvrďte tlačítkem OK. Pro spuštění otestování svého počítače klepněte na tlačítko Start. Toto prohledání může trvat několik desítek sekund, ale může se protáhnout až do několika minut v závislosti na hardwaru a na zatížení systému aplikacemi.

 • Po dokončení vyhledávání jsou zobrazené aktualizace ovladačů hardwaru, ale také softwarové aktualizace. Co jsme zejména ocenili, je i vyhledávání starších verzí ovladačů – to se může hodit, potřebujete-li starší verzi pro korektní chod systému. V plné verzi pak můžete provést přímé stažení ovladače, instalaci, případně obnovit provedenou zálohu, pokud se instalace nezdaří.

  Starší verzeAlternativy

Pokud chcete podobný program, který je zdarma a navíc v češtině zkuste Stahuj Updater.

Odkaz na stažení programu