Sidebar

21
út, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
USB porty jsou dnes jistě nejrozšířenější možností připojení periférií. V prvním díle jste mohli vidět zajímavosti, které lze do USB portu zapojit, tím ale jejich výčet ani zdaleka nekončí. Dnes Vám přinášíme další ukázky těchto gadgets pro USB.

Křeček v kolečku

Snad téměř každý člověk má rád zvířátka. Pokud se právě rozhodujete, jakého mazlíčka domu pořídit, zamyslete se nad tímto návrhem – USB křeček. Tento křeček navíc nepotřebuje ani krmit! Vystačíte si s jedním volným USB portem pro jeho napájení, pokud nemáte volný USB port, spokojí se i se 2x AA bateriemi (běžné tužkové). Po připojení křeček reaguje na rychlost Vašeho psaní a podle toho přizpůsobuje rychlost svého běhu, tedy točení kolečka. Jeho rozměry jsou 140 x 130 x 120mm a je kompatibilní s Windows 2000 / XP. Pořídit ho můžete za cenu 1070,- Kč.

křeček

USB Auto

Nenechte se zmást, toto opravdu není auto na dálkové ovládání, ale velice praktická pomůcka pro silné kuřáky. Pokud patříte mezi kuřáky, kteří si neodpustí cigaretu ani na pracovišti, myslete na své spolupracovníky. Toto autíčko inhaluje zápach cigaret a přes jednoduchý filtr a větrák jej minimalizuje. Autíčko můžete napájet portem USB nebo, nebo postačí 2x AA baterie. Cena je přibližně 480,- Kč.

auto


Rukavice

Také jste probděli nejednu chladnou noc u počítače? Nyní se alespoň při Vaší práci můžete alespoň zahřát, stačí Vám k tomu jeden volný USB port. Rukavice jsou vyhřívány přes 2 metry dlouhý napájecí kabel s regulací. Pořídit je můžete za cenu 480,- Kč.

rukavice


Osobní masér

No řekněte - kdo by nechtěl mít doma osobního maséra? Sen může být skutečností. Za cenu od 150,- Kč si můžete pořídit USB masážní strojek, který je napájen samozřejmě z USB portu.

masér

Vibrátor

Do USB portu se dá zapojit dnes snad opravdu cokoliv. Zajímavým pomocníkem žen v lechtivějších okamžicích může být USB vibrátor. Součástí balení je i několik přírodních gelových nástavců. Cena této vibrující a pulsující hračky se pohybuje okolo 1 200,- Kč.

vibrátor


Baterie

Konec nepotřebným nabíječkám baterií, dobíjejte baterie z portu USB! Akumulátory nyní můžete zakoupit s možností dobíjení přes Váš počítač. Pro představu, nabít AA NIMH akumulátor o kapacitě 1 300 mAh do plného stavu trvá 5 hodin. Cena za 2x AA baterii je 540,- Kč. Zakoupit však můžete různé druhy akumulátorů.

baterieJežíšek

Buďte hodní jestli chcete dostat dárky, nezapomeňte, že Ježíšek Vás sleduje po celý rok. Sledovat Vás může i u počítače. Ježíšek se napájí z portu USB, na Vaše přání Vám zazpívá i několik koled. Zpříjemnit si dny myšlenkou na Vánoce můžete za 550,- Kč.

Ježíšek


Kachnička

Blíží se Velikonoce, svátky jara. Pokud právě plánujete dekoraci na tyto svátky, možná Vám poradím dobrý typ. USB klíčenka iDuck je roztomilá malá kačenka, která po zapojení do USB signalizuje zápis a čtení dat 6ti různými barvami. Kachničku iDuck s kapacitou 256MB zakoupíte 700,- Kč.

kachna


Holící strojek

Jste natolik zavaleni prací, že se nedostanete od počítače? Vaše přítelkyně Vám již nesčetněkrát opakovala, že se máte oholit? Kupte si USB holící strojek a vyřešte tak oba problémy najednou. Holící strojek iShaver pořídíte za cenu 860,- Kč.

holící strojek


USB Hub

Samozřejmě na všechny tyto užitečné periferie budete potřebovat co nejvíce USB portů. Zajímavým řešením je USB Hub, jenž je integrován do držáku lepící pásky. Na svém stole tedy nemusíte trpět nějaké nadbytečné krabičky. USB Scotch Tape Dispense rozšíří Váš počítač o čtyři USB porty.

USB scotch tape HUB

Rada na závěr

Pořízení USB gadgets je velice návyková věc, jakmile si pořídíte jeden, chcete mít další a další. Proto si dejte pozor, aby jste nedopadli jako na následujícím obrázku.

USB gadget-manie


Máte i vy doma nějaký zajímavý USB gadget? Chcete se o zkušenosti s jeho používaním podělit s ostatními? Pokud ano, pošlete nám jeho fotografie či třeba i video na náš kontaktní e-mail, a my ty nejzajímavější zařadíme do dalšího podobného článku.

Další články o USB gadgetech