Sidebar

31
út, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Nový typ počítačových her pomáhá lidem výrazně spalovat nadbytečné kalorie. Herní konzole Nintendo Wii vyžaduje od hráče pohyb pro ovládání hry a pomáhá tak hráčům i hubnout.

Podle studie provedené na Liverpoolské universitě docházelo k průměrnému úbytku hmotnosti u sledovaných osob o 13 kg za rok. Byly snímány údaje o srdeční frekvenci a úbytku kalorií.

Podle průzkumů bylo zjištěno, že průměrní hráči počítačových her, stráví jejich hraním přibližně 12 hodin týdně. Konzole jim tak umožní býti více aktivnější a rozvinout se i v jiných oblastech. Při tradičním ovládání pomocí joypadu byl například naměřený zvýšený energetický výdaj oproti normálnímu klidovému stavu jen o 60%, zatímco po použití Wii konzole se tato hladina zvýšila na 156%. Při uvedené průměrné týdenní době hraní se tak můžeme bavit o spálení 1830 kcal. V řeči čísel se jedná o 200 g tuku. Tepová frekvence se také z normálních 80 tepů za minutu pro joypad zvýšila při použití Wii na 130 tepů za minutu.

Není to ovšem jediné plus pro vaše zdraví, které lze u počítačových her najít. O tom, jak některé z nich pomáhají zlepšovat zrak, jsme psali před nedávnem.

Zaslal: Otakar Hobza