Sidebar

12
čt, pro

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Český vývojářský tým 3D Games vypustil v roce 2004 na známé tuzemské soutěži Becher Game svou vynikající simulaci bojových letounů, která nejednoho recenzenta donutila k zamyšlení o absolutním hodnocení.

Ano, dámy a pánové, Plane Arcade je jasným důkazem o zručnosti českých ručiček a dokazuje i to, že už není potřeba, aby recenzenti mhouřili obě oči, když hodnotí hry z tuzemska a ze zahraničí.

Plane Arcade je po všech stránkách vynikající hra, která svým tvůrcům rozhodně nedělá ostudu, a co je nejlepší – je zadarmo! Jak už sám název napovídá, jde o arkádová letadýlka, takže milovníci realistických simulátorů mají bohužel smůlu (bohužel pro ně; pro nás, normální lidi, naštěstí :).

V menu hry jsou k dispozici dva herní režimy – kampaň a bitva:

  • Při kampani musíte projít 15ti rozdílnými levely, kde máte pokaždé jiný úkol, takže na stereotyp si rozhodně nebudete stěžovat Například v jedné misi musíte ničit pozemní jednotky, v další musíte sestřelit leteckou jednotku, a podobně.

  • V režimu Bitva se dostanete do obrovské mapy a vaší jediným úkolem bude ničení neustále přilétávajících nepřátel. Zní to jednoduše, avšak není to až tak jednoduché, ale je to opravdu zábavné, hlavně díky jednoduchému ovládání.

romantický pohled na českou vesničku

Celá hra se  ovládá jen myší a klávesnici můžete použít jen na nastavení kamery, což ale není moc potřeba. Grafika hry je na vynikající úrovni a v některých místech působí opravdu profesionálním dojmem. Výbuchy a oheň jsou perfektní. Není nic hezčího, než když sestřelíte nepřátelský letoun, který se po menším výbuchu řítí v plamenech pomalu k zemi.

... a nepřítel jde k zemi ...

To vše doprovází dynamická hudba, která navozuje tu správnou akční atmosféru.

Jediná chybka, na kterou jsem při hraní narazil, byla věta, která se objeví na obrazovce, pokud se příliš vzdálíte od bojiště - MUSÍŠ LETĚT SPĚT DO BOJE. No co, stane se. Každopádně to je jen má snaha si do něčeho rýpnout, ale faktem zůstává, že Plane Arcade je jedna z nejlepších českých freeware her a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Odkaz na stažení hry