Sidebar

21
út, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Pamatujete si na své mládí a na stavebnici LEGO? Nebo ho dokonce stále občas vytáhnete z krabice a nějaký čas s ním trávíte? Pak si nenechte ujít tento zajímavý prográmek.

Také jste u této stavebnice strávili bezpočet hodin a výborně se při tom bavili? LEGO bylo vždycky skvělé hlavně díky tomu, že vás nikterak neomezovalo a mohli jste si postavit cokoliv jste jen chtěli. Chtělo to jen nápad a spoustu času. Jediný zádrhel byl vždycky počet kostek, neboť tato stavebnice byla a pořád je poměrně drahá, a jen málokdo si může dovolit všechny kostky, které by chtěl.

Proto si nějaký chytrý programátor sedl a vyrobil hru, která je určena všem milovníkům LEGA a jiným hračičkům. Nevím, jak to jinak nazvat, ale hra BlockCAD není nic jiného, než simulátor stavebnice LEGO.

Block City

Na začátku dostanete obrovský prázdný 3D prostor a k dispozici vám bude přes stovku kostiček, nejrůznějších tvarů a barev. A je jen na vás, jak s nimi naložíte. Chcete si udělat dům vaši snů? Mašinku? Autíčko? Tak prosím, jen do toho. Fantazii se meze nekladou a každý, kdo má v sobě trochu dítěte (nebo je sám dítě), si určitě s touto hrou opravdu vyhraje.

Legoce

Svým výtvorem si pak můžete libovolně otáčet, překlápět, atd.. Ovládání je velmi jednoduché a každý se s ním sžije během několika málo sekund. Grafické zpracování je na velmi dobré úrovni, ale dokážu si představit, že by mohlo být i lepší. Například mi trochu vadilo těžkopádné otáčení a naklápění. Nejde o nic strašného, jen si chci do něčeho rýpnout.

Hrad

Ve složce se hrou máte navíc předpřipraveny různé objekty, které tvůrce připravil na ukázku, co jeho „hra“ dokáže. Opravdu doporučuji si předem prohlédnout všechny kostičky, se kterými můžete pracovat, protože vás při tom jistě napadne spoustu věcí, které byste mohli vytvořit.

Tato hra není vlastně nic jiného, než obrovský žrout času, protože pokud se do ní dáte, tak nedokážete vstát. Je to opravdu velmi chytlavá záležitost, stejně jako pravé LEGO.

Odkaz na stažení