Sidebar

17
po, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Tato hra jistě potěší všechny příznivce českých adventur. Okulděje III se na BecherGame 2006 umístila sice až na druhém místě, ale to není žádná ostuda, a rozhodně má co nabídnout.

Především zaujme grafickým zpracováním, neboť zde nenajdete žádné kreslené lokace, ale celá hra je tvořena černobílými fotkami. A vzhledem k tomu, že se jedná o hororovou adventuru, tak se jedná o jednoznačný klad, protože výborně podbarvují atmosféru.

 

Celkový děj je totiž prostoupen tajemným nádechem a místy vám opravdu bude naskakovat husí kůže. Příběh vám nebudu prozrazovat, protože se stejně skoro všechno dozvíte již na počátku hraní. Také musím pochválit délku hry, která je v porovnání s ostatními freeware hrami abnormální a rozhodně dokáže zabavit na delší dobu.

Nádraží

Ovšem každý diamant má vadu na kráse a ani této hře se nevyhnuly drobné nedostatky. Přesněji řečeno, jsou dva a dokážou opravdu naštvat. Ten první je častý pixelhunting, což je hledání miniaturního objektu na obrazovce, což může netrpělivé hráče odradit. A ten druhý nedostatek mě přesvědčil o tom, že autoři asi nebudou úplně normální. Řeknu vám hned proč. V pozadí hraje tajemná a depresivní hudba, lokace je tvořena černobílou fotkou s depresivním motivem. Nic nenarušuje dokonalou atmosféru strachu a tajemství.

V přírodě

Ale pak seberete nějaký předmět a co to? V inventáři se tento předmět objeví, ale zároveň se přehraje zvuk ze Star Wars, když rytíři Jedi zapínají svůj světelný meč! Co to, sakra, je? To si snad dělají tvůrci srandu, ne? Takováhle maličkost a dokáže úplně zkazit jinak vynikající atmosféru. Takhle si to zkazit! Sice můžete zvuky vypnout, ale to se opravdu vypnou všechny a to je zase škoda.

Hřbitov

Ale pokud se dokážete přenést přes tuhle maličkost, tak se rozhodně pobavíte, a určitě nebudete litovat, že jste u této hry strávili svůj čas.

Odkaz na stažení hry