Sidebar

29
so, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Ve znamení motta "Internet - výhoda pro znevýhodněné" proběhne jubilejní 10. ročník projektu Březen měsíc internetu. Záštitu nad ním převzal předseda Senátu PČR a jako hlavní partneři jej podpoří IBM Česká republika a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Více než 370 knihoven po celé republice nabídne široké veřejnosti možnost seznámit se s internetem a zvláště se soustředí na osoby se zdravotním postižením, seniory, matky na mateřské dovolené, nezaměstnané. Pro účastníky akcí v knihovnách vytisklo Ministerstvo vnitra ČR leták s popisem nejdůležitějších internetových zdrojů zaměřených na znevýhodněné skupiny.

Mezi tyto zdroje patří například

Součástí Března - měsíce internetu budou tradičně i odborné konference zaměřené na různé skupiny uživatelů internetu. V sobotu 3. března se uskuteční v Praze mezinárodní konference Junior Internet, na kterou jsou pozváni účastníci internetových soutěží JuniorWeb, JuniorDesign a JuniorText. Došlo do nich 276 přihlášek. Do 7. ročníku Junior Internetu se dětským organizátorům a BMI sdružení podařilo zapojit ve větší míře než v minulosti děti se zdravotním postižením, které se účastnily soutěže JuniorText. Záštitu nad konferencí převzala evropská komisařka pro informační společnost a média Viviane Redingová.

Na využití e-learningu v současném vzdělávání se soustředí 7. ročník konference E-learning fórum, který proběhne 6. března v Praze.

Online centrum znakového překladu či využití navigace GPS, webových kamer a detekčních čidel v běžném životě lidí se zdravotním postižením patří k novinkám, které představí konference INSPO 2007 – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami 17. března v Kongresovém centru Praha. Budou na ní vyhlášeny rovněž výsledky literární soutěže Internet a můj handicap.

Internet a bezpečnost organizací je název 9. ročníku konference, která se koná 20. března ve Zlíně a zaměří se na informační a datovou bezpečnost v kontextu krizového řízení, strategického rozhodování a konkurenceschopnosti organizací.

Tečkou za letošním měsícem internetu se stane 2. a 3. dubna v Hradci Králové 10. ročník konference ISSS – Internet ve státní správě a samosprávě, kde se očekává více než 2000 účastníků. Její součástí bude mezinárodní konference LORIS a již počtvrté workshop delegací zemí Visegrádské čtyřky V4DIS. V předvečer zahájení konference bude udělena cena Český zavináč, v rámci společenského večera prvního dne konference pak převezmou ceny vítězové dalších soutěží, jako jsou populární Zlatý erb, mezinárodní evropská soutěž Eurocrest či hodnocení webových stránek knihoven Biblioweb.

Přehled akcí letošního ročníku BMI naleznete na oficiálních stránkách projektu.

Zdroj: tisková zpráva