Sidebar

31
út, bře

BLOGEE
Typography
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Společnost Symantec představila novou aplikaci Norton Confidential, která je prvním komplexním řešením zabezpečení on-line transakcí na světě. Aplikace poskytuje zákazníkům dvouúrovňovou ochranu před nástroji útočníků.

Mezi nejnebezpečnější nástroje útočníků patří podvodné phishingové weby a vyzvědačský škodlivý kód zvaný crimeware.

Příklad rhybařícího (phisingového) e-mailu

Aby dále posílila důvěru spotřebitelů při provádění transakcí on-line, aplikace Norton Confidential zvyšuje ochranu v okamžiku, kdy jsou spotřebitelé nejvíce ohroženi – když předávají své citlivé důvěrné osobní údaje, jako jsou hesla a čísla účtů. Všechno má ale své pro a proti. Důsledná ochrana se ovšem podepíše na snížení výkonnosti uživatelova PC.

Chraňte svoje transakce

Aplikace Norton Confidential je komplexní řešení zabezpečení transakcí, které chrání jak před phishingem, tak před crimewarem. Nejenže je spotřebitelům znemožněn přístup na phishingový web nebo jsou před ním varováni, ale ochrana před crimewarem se zaměřuje na blokování pokusů vyzvědačského softwaru o zaznamenávání stisků kláves a snímání obrazovek při on-line transakci.

Uživatelské rozhraní je typicky symantecovské

Aplikace chrání před krádeží identity a podvody on-line. Blokuje známé a neznámé útoky, jejichž cílem je zcizení hesel, čísel účtů a jiných osobních údajů, ověřuje oblíbené bankovní a nákupní weby a minimalizuje rizika spojená s on-line transakcemi. Panel nástrojů aplikace Norton Confidential je umístěn vedle panelu nástrojů internetového prohlížeče, takže spotřebitelé jsou stále ujišťováni o bezpečnosti svých on-line transakcí. Aplikace Norton Confidential má jeden výrazný a jednoduchý indikátor, který informuje o míře rizika podvodu – pokud je uživatel na bezpečném webu, zobrazuje se zelený indikátor se slovy „No fraud detected“.

Hardwarové nároky

Firma Symantec, tedy výrobce této aplikace, udává, že k jejímu spuštění potřebujete Windows XP nebo Windows Vista, procesor o výkonu alespoň 300 MHz, 256 MB operační paměti a přibližně 125 MB na pevném disku. Dále je vyžadován Internet Explorer ve verzi 6 a vyšší. Jak vidno, na uživatele prohlížeče Firefox Symantec nemyslel.

Při testování nás velmi překvapila pomalost celé aplikace a obrovská zátěž na výkon počítače. Domnívali jsme se, že tento nešvar starších aplikací tohoto výrobce je již smazán a nové budou vyladěny. Pokud tedy máte slabší počítač s menší operační pamětí, pak zkuste raději jiný produkt. Před zakoupením si každopádně vyzkoušejte, jak rychle vám aplikace poběží na vaší konfiguraci.

Jak na to…

Stažení aplikace z webu výrobce je jednoduché, web je v češtině. Po vyplnění kontaktního e-mailu vám bude doručen odkaz pro stažení aplikace. Instalace je otázkou několika kroků, na jejím konci vás bude čekat restartování aplikace Internet Explorer.

 1. Po novém spuštění Internet Exploreru vás uvítá dotaz, zda chcete nastavit Norton Confidential jako primární kontrolu phishingu. Klikněte na tlačítko Yes, případně označte volbu Don’t ask this question again – zajistí, že k dotazu již nebude v budoucnu docházet.
  Nastavení kontroly rhybaření


 2. Po prvním spuštění aplikace projdete rychlým průvodcem, který se dotýká rychlého nastavení prostředí  a dále licence. Chcete-li si aplikaci jen vyzkoušet, zaškrtněte volbu Try this product. Následujících 15 dní bude běžet zkušební lhůta.
  Rychlé nastavení prostředí
  Zkušební doba


 3. Prostředí aplikace vyvoláte dvojklikem nad ikonou v oblasti Hlavního panelu. Důležité je projít nastavení aplikace, zda jsou zapnuty všechny důležité kontroly. Kliknutím na Advanced Options zobrazíte podrobnější nastavení aplikace a jejího chování.
  Nastavení důležitých kontrol

  Podrobnější nastavení aplikace


Klady

 • pečlivá ochrana proti některým útokům z internetu
 • velice časté aktualizace
 • poměrně jednoznačné ovládání

Zápory

 • vyšší cena
 • absence české lokalizace

Odkaz na stažení zkušební verze


 

Připraveno ve spolupráci se světem počítačů