Sidebar

31
út, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
USB porty jsou dnes jistě nejrozšířenější možností připojení periférií. V prvních dvou dílech jste mohli vidět zajímavosti, které lze do USB portu zapojit, tím ale jejich výčet ani zdaleka nekončí. Dnes Vám přinášíme další ukázky těchto gadgets pro USB.

Sebe destrukční zařízení

"Jde o samodestrukční zařízení, což, jak jistě uznáte, je velice užitečná věc, bez níž je práce na jakémkoliv počítači velice neefektivní a nepohodlná. Navíc je možné ho používat i jako USB HUB a to už se skutečně vyplatí!“ napsal pan Nikodém.

Přístroj je napájen z portu USB, Váš počítač rozšíří o 4 USB porty a přidá zvukový alarm. Cena zařízení v přepočtu činí 1370,- Kč.


destrukční zařízení

 
Upozornil Mgr. David Nikodém

Otočný USB adaptér

Díky výrobcům a návrhářům počítačových skříní a USB Hubů, máme často problém zapojit několik periferií do portu USB najednou. Tyto porty jsou většinou tak blízko sebe, že stačí trochu objemnější USB klíčenka a můžeme se rozloučit s třemi porty najednou. Zajímavým řešením tohoto problému může být USB adaptér, který má otočný kloub o 360°. Jeden takovýto adaptér můžete pořídit za 160,- Kč.

USB adaptér


LCD monitor

Dnešní trh je přeplněn monitory s rozhraním DVI a VGA. Každý správný milovník USB gadgets ale ví, že nejkvalitnější a nejlépe funkční je připojení monitoru k počítači pomocí portu USB. S tímto řešením přichází společnost Samsung, se svým modelem SyncMaster 940UX, který lze připojit pomocí USB portu. Cenu a bližší parametry se firma Samsung rozhodla zveřejnit na výstavě CeBIT, která bude probíhat 15.-21.3.2007.

monitor


Myš Velve Heart

Pokud právě plánujete koupi nové myši, věnujte zvýšenou pozornost tomuto odstavci! Společnost Pat Says Now je výrobcem počítačových periférií. Ve své nabídce ovšem má i myš, která je výborná jak pro hráče, tak pro kancelářskou činnost. Myš padne skvěle do ruky, sametový povrch je velice příjemný na dotek a přináší tak zcela nový rozměr pro Vaši práci. Tuto jedinečnou myš Velve Heart s rozlišením 800dpi a možností připojení k portu USB pořídíte za 880,- Kč.

srdce


Vysavač

USB gadgets ale nejsou jen věci pro proslunění dne. Mimo jiné mohou být i velice účelné. Je tomu tak i v případě USB vysavače. S tímto malým vysavačem, který je pro změnu napájen z USB, můžete například vysát drobky z klávesnice, po Vaší ranní snídani. Cena vysavače je 125,- Kč.

vysavač


Verballs

U počítače nemůže nikdo z nás být věčně, občas se také musíme jít najíst nebo si odskočit na záchod. A právě v takovéto situaci Vám bude prospěšný Verballs. Jedná se o roztomilou příšerku, která Vás nejprve upozorní na příchozí hovor přes Skype světelným a zvukovým signálem. Můžete jí ale i naprogramovat i tak, aby hovořila s přáteli místo Vás. Verballs může být Vaše za cenu 1260,- Kč.

příšerka Verballs


Ventilátor

Za parných dní Vám jistě více nežli vhod přijde USB ventilátor, ten Vás může osvěžit ale nabídne Vám ještě jednu užitečnou vlastnost. Do tohoto ventilátoru navíc můžete vložit filtr s vůní, a své přítelkyni, nebo přítelovi tak připravit romantickou atmosféru se vším všudy. Zařízení je napájeno z USB. Cena USB ventilátorů s možností vložení vzduchových filtrů činí 620,- Kč.

ventilátor


Nabíječka

Bez baterií jakéhokoliv typu se dnes obejde jen málokdo z nás. Šikovným zařízením, nejen na cestách, se může stát nabíječka baterií typu AA, nebo AAA (tedy tužkové a mikrotužkové baterie). Zařízení připojíte k počítači pomocí 40cm dlouhého USB kabelu. Doba nabití dvou baterií o kapacitě 1600mAh je něco okolo 10hodin. Nabíječku pořídíte za cenu 560,- Kč.

nabíječka


Ergonomická myš

Na většinu periférií klademe důraz hlavně po stránce ergonomie. Je pohodlné používat myš, která nám perfektně sedí do ruky a pokud má navíc nějaké funkční tlačítko, je to jen a jen dobře. Na čínském trhu se objevila myš, která má místo tří tlačítek rovnou čtyři. Navíc je při jejím držení dlaň v přirozené (alespoň podle tvrzení výrobce) svislé poloze. Cena myši se pohybuje okolo 1320,- Kč.

ergonomická myš


"Zlatý" USB Hub

Na připojení všech těchto periférií budete samozřejmě potřebovat kvalitní USB hub. Zajímavým řešením je USB Hub od společnosti Thanko, jenž má vzhled zlaté cihly. Za cenu 1060,- Kč tak můžete mít velice elegantní USB Hub, který se bude perfektně vyjímat na pracovním stole Vaší kanceláře.

zlatá cihla


Závěr

USB Gadgets jsou většinou velice šikovné věcičky, které Vám mohou zpříjemnit den, nebo zjednodušit práci. Mohou být také vhodným dárkem snad v jakékoliv příležitosti.

Máte i vy doma nějaký zajímavý USB gadget? Chcete se o zkušenosti s jeho používáním podělit s ostatními? Pokud ano, pošlete nám jeho fotografie či třeba i video na náš kontaktní e-mail, a my ty nejzajímavější zařadíme do dalšího podobného článku.

Další články o USB gadgetech