Sidebar

22
so, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Na Becherovka Game 2006 se objevila velká spousta velmi kvalitních titulů, ale osobně jsem si vybral jen jediný, který mě, takříkajíc, chytil za srdíčko. Mluvím o hře BugAbOO.

Inspirace Timem Burtonem

Její autoři sami přiznávají, že se nechali silně inspirovat dílem režiséra a umělce Tima Burtona (Střihoruký Edward, Ospalá díra, Ukradené Vánoce, Mrtvá nevěsta, atd.), kterého já naprosto zbožňuji.

Kdo někdy viděl některý z jeho filmů, tak si zajisté pamatuje divný, až depresivní styl Burtonovského světa, který můžete buď milovat, nebo nenávidět. Ve hře BugAbOO je taky vše divné.

Před strašidelnými dveřmi

Příběh začíná jednoho temného večera, kdy obtloustlá teta Glorie vypráví pěti dětem podivný příběh, při kterém mají všichni divný pocit. Když pak teta Glorie ulehne do postele a usne tvrdým spánkem, cosi podivného pronikne do jejich domu a unese všechny děti do pokřiveného světa, plného bizarních nepřátel a scenérií.

V roli malého Timmyho

Vy se vžíváte do role jednoho z unesených dětí, Timmyho, kterým musíte projít spoustu levelů, ve kterých postupně zachraňujete vaše zbylé kamarády. V prvním levelu jste naprosto bezbranní, ale již v druhém dostanete prak, kterým můžete přicházející nepřátele zneškodnit.

A tady celé dobrodružství začíná setkáním s noční můrou ... áá ... promiňte ... světluškou

Hra probíhá tak, že jdete neustále kupředu konstantní rychlostí a musíte nepřátele buď přeskakovat, nebo zastřelit. Aby to však nebylo po čase příliš jednotvárné, a vy jste se nezačali nudit, tak je BugAbOO prošpikováno nejrůznějšími animacemi a souboji s bossy

Bacha na chodící zadky!

Animace jsou celkem zajímavé a většinou jde o dialogy mezi unesenými dětmi. Bossové, s nimiž se v průběhu hraní musíte utkat, jsou opravdu tuzí a mnohdy nestačí do nich jen vystřílet co nejvíce nábojů, ale musíte přesně poznat jejich slabé místo a správně vše načasovat. Takže nudit se opravdu nebudete.

Grafika a hudba

Grafika hry je opravdu skvělá, a kdo má rád styl Tima Burtona, tak bude slintat blahem. Scenérie v pozadí jsou nakresleny opravdu výborně a každou kapitolu se kompletně změní. Za zmínku určitě stojí nepřátelé, kteří jsou opravdu děsiví a je vidět, že se na nich autoři vyřádili.

Jeden z prvních bossů, na které ve hře narazíte

Hudba je, jedním slovem, vynikající. Aby ne, když je z velké části převzatá z perfektní hry Evil Twin, na jejíž tvorbě se podílel sám Tim Buton. Skladby jsou perfektně depresivní a výborně podbarvují pokřivené prostředí hry. Myslím, že o kvalitě vás přesvědčí už první melodie v menu. O zvucích se moc zmiňovat nemohu, protože zde skoro chybí. Sice se sem tam ozve nějaké zapraskání, ale to jde spíše o součást hudební kulisy.

V jídelně

Na závěr bych chtěl říci, že BugAbOO si musíte určitě stáhnout a zahrát. Rozhodně neprohloupíte.

Odkaz na stažení hry