Sidebar

17
po, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Wikia, společnost založená jedním z otců Wikipedie, Jimmym Walesem, plánuje vytvořit vlastní internetový vyhledávač a získat s ním pěti procentní podíl na trhu.

Oproti jiným webovým vyhledávačům, jako je Google nebo Yahoo!, má být hlavním rozdílem otevřenost vyhledávacího systému. Uživatelé budou mít možnost nejen editovat index webových stránek, ve kterých bude vyhledáváno, ale i přímo opravovat výsledky vyhledávání, pokud nebudou přinášet relevantní informace.

Zdroj: Inside Bay Area

Komentář eMagu

Je to jistě zajímavá myšlenka, kdy vyhledávání nebudou moci přímo ovlivňovat jedna nebo dvě firmy, ale na systému budou, podobně jako u Wikipedie, přímo participovat stovky a tisíce uživatelů internetu. Na druhou stranu to může přinést i určitá rizika z marketingově ovlivňovaných výsledků vyhledávání a podsouvání nerelevantních údajů. Tým Wikie má ovšem s podobným systémem už své zkušenosti právě z Wikipedie, a tak se necháme překvapit, jak bude nakonec nový vyhledávač fungovat, a zda se prosadí proti současným stálicím v této oblasti.