Sidebar

28
út, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Další novinkou v oblasti pevných disků z dílen firmy Seagate je disk s nativním hardwarovým šifrováním. Jako první je budou obsahovat notebooky ASI Computer Technologies.

Hardwarové šifrování pevných disků od Seagatu by mělo zaručit opravdu perfektní zabezpečení dat. Jsou vybaveny čipem, který kóduje a dekóduje přenášená data za běhu a bez použití správného hesla k nim nepovolí přístup. Dokonce umožňuje okamžitě veškerá data uložená na disku vymazat. Pro šifrování je použit algoritmus AES se 128 bitovým klíčem.

Oproti softwarovým metodám je tu zřejmá výhoda v tom, že zabezpečení disku je funkční již v okamžiku, než k němu začne přistupovat jakýkoli software.

Heslo je možné zadat manuálně před bootováním počítače a bude možné používat i další metody autentifikace jakou je například snímání otisku prstů nebo použití elektronické karty.

První disky Momentus 5400 FDE.2 s touto technologií o kapacitě od 80 do 160 GB jsou montovány do notebooků společnosti ASI Computer Technologies. Právě u přenosných počítačů, na kterých jsou mnohdy uložena citlivá firemní data, může být tato forma zabezpečení velkým přínosem.

Zdroj: Neowin.net, ASI

Související články