Sidebar

28
út, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Kvalitních 3D freeware plošinovek moc není, a proto je každá nová vřele vítána. Helium Boy mě asi po půlhodince hraní přesvědčil o tom, že freeware nemusí nutně znamenat něco podřadnějšího, než komerční scéna.

Jak se to hraje?

V podstatě nejde o nic složitého. Ve hře ztvárníte malého panáčka, který drží ve své ruce dva balónky, které ho v případě potřeby dokáží zdvihnout ze země. Mapa se neustále posouvá doprava a vy s ní musíte držet krok.

Vaším cílem bude sesbírat co možná nejvíce zlatých hvězdiček a zároveň se vyhnout všem nepřátelům, bodákům a vodě. Pravým tlačítkem myši se jakoby odrážíte se stoupáte stále vzhůru. Takhle se snažíte vyhnout překážkám, ale pozor - bodáky jsou i ve vyšších polohách a někteří nepřátelé se také naučili létat.

Helium Boy screenshot

Celkově to vypadá snadně a infantilně, ale věřte, že se sem tam opravdu zapotíte.

Grafika

Napadá mě několik slov, jak jí popsat - milá, pravdu pěkná, infantilní, atd.. Nejde o špičku na freeware scéně, ale rozhodně jde o jasný nadprůměr. Dokážu si představit, že by se dala využít i na některých starších typech konzolí (Playstation 1 či Nintendo 64).

Helium Boy screenshot

Celé prostředí je vymodelováno a otexturováno naprosto skvěle a určitě se nenajde nikdo, kdo by mohl grafice něco vytknout. A i nepřátelé jsou hezky udělaní a rozpohybovaní.

Zápory

Ano, i této hře se nevyhnuly drobné chybičky, které dokáží zkazit požitek ze hry. V tomto případě to nejsou ale ani tak chybičky, jako spíš jedna velká chyba, a tou je žalostně malý počet levelů. Ve hře se totiž nachází jen jeden jediný level! Sice je dost rozsáhlý a jeho pokoření vám nějaký ten čásek zabere (asi 20 minut), ale i tak je to na pováženou.

To by byl takový problém přidělat alespoň ještě jeden level? Já myslím, že ne.

Komentář eMagu

Tuto hru, i když působí dětinsky, rozhodně doporučuji i dospělejším jedincům. Sem tam i náročný hráč potřebuje nějakou tu oddychovku, a tou Helium Boy rozhodně je.

Odkaz na stažení hry