Sidebar

28
út, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Za služby legendárního antivirového systému nemusíte nutně platit. Společnost AOL totiž vydala svůj antivirus, postavený zcela na známějším komerčním Kaspersky Anti-Viru, naprosto bezplatně.

Ruská společnost Kaspersky Lab, tvůrce úspěšných bezpečnostních produktů, jako je Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security nebo Kaspersky Anti-Hacker, působí na trhu již deset let. Během poslední doby se však vlajková loď společnosti, Kaspersky Anti-Virus, umisťuje v horních příčkách srovnávacích testů úspěšnosti antivirových systémů při vyhledávání a léčení virových nákaz.

Když však tento úspěšný antivirový systém zafinancuje jedna z největších amerických internetových společností, America On Line (AOL), s cílem vytvořit pro sebe reklamní produkty, vznikne zcela bezplatný produkt s vlastnostmi mateřského placeného programu a hlavně s přístupem do společné databáze virových definicí. Active Virus Shield tudíž umí ochránit systém téměř stejně, jako Kaspersky Anti-Virus.

Registrace

Program Active Virus Shield potřebuje ke správné akualizaci vytvořit licencnční číslo

Active Virus Shield je sice zcela bezplatný, nicméně něco je pro jeho používání potřeba. Vzhledem ke způsobu fungování aktualizačního systému antivirových definicí Kaspersky Anti-viru a dalších produktů Kaspersky Lab, vyžadujícího přihlašování pomocí unikátního licenčního čísla, je nutná bezplatná registrace na stránkách produktu.

Program Active Virus Shield potřebuje ke správné akualizaci vytvořit licencnční číslo

Při ní je potřeba zadat pouze vlastní platnou emailovou adresu na stránkách programu a počkat si na doručení emailu s licenčním číslem, které vám umožní dokončit instalaci programu Active Virus Shield. Formulář pro získání licenčního čísla je zároveň jedním z kroků, přes které se na stránkách produktu dostáváte k samotnému stažení instalačního souboru.

Program Active Virus Shield potřebuje ke správné akualizaci vytvořit licencnční číslo

Po zadání tohoto bezplatného licenčního čísla již program bude aktualizovat automaticky. Licenční číslo však bohužel platí po dobu pouhého jednoho roku a následně je tedy nutné si nechat vytvořit číslo nové, u kterého se také dá očekávat nutnost použít jinou emailovou adresu, než u předchozí registrace. K tomu jistě náramně poslouží dočasná emailová schránka, vygenerovaná právě k tomuto účelu, což ale nejspíš bude porušovat licenční podmínky.

Program Active Virus Shield potřebuje ke správné akualizaci vytvořit licencnční číslo

Používání programu

Na antiviru Active Virus Shield je hned na první pohled vidět, že je založen na Kaspersky Anti-Viru. Vzhled hlavního okna je jen decentně pozměněn tak, aby program plnil svou reklamní funkci. Tudíž jsou odstraněna všechna loga a odkazy na tvůrce programu a nahrazeny jsou logem společnosti AOL.

Program Active Virus Shield se, ne náhodou, velmi podobá Kaspersky Anti-Viru

Pro uživatele Kaspersky Anti-Viru tak program Active Virus Shield bude zcela známým prostředím. Program se, stejně jako jeho placená varianta, vyznačuje přehledným prostředím, s jehož používáním nebude mít problém ani začínající uživatel.

Většina funkcí Active Virus Shieldu je zcela totožná s Kaspersky Anti-Virem

Funkce programu jsou sice, oproti Kaspersky Anti-Viru trochu ochuzené, nicméně to nejdůležitější, tedy rezidentní štít a prohledávání pevného disku a odstraňování nakažených souborů, vykonává program zcela stejně.

Funkce programu se nijak zásadně neliší od mateřského Kaspersky Anti-viru

Active Virus Shield a Windows Vista

Jedním z nedostatků, oproti mateřskému Kaspersky Anti-Viru, je jeho drobná opožděnost, co se nových verzí programu týče. Nejnovější Kaspersky Anti-Virus totiž podporuje Windows Vista již dnes, zatímco Active Virus Shield má podporu nového operačního systému od Microsoftu, jako jednu z budoucích vlastností.

Komentář eMagu

Antivirus Active Virus Shield je výbornou náhradou za placený Kaspersky Anti-Virus. Poskytuje sice o něco méně funkcí, nicméně základní bezpečnostní funkce programu fungují zcela stejně, jako je tomu u placeného mateřského programu.

Pro uživatele placeného Kaspersky Anti-Viru jistě nebude přechod na tento bezplatný nijak závratnou změnou, jelikož jsou si oba programy velmi podobné.

Plusy

  • bezplatný
  • velmi dobré virové definice
  • stejné prostředí programu, jako u Kaspersky Anti-Viru

Mínusy

  • licenční číslo platí pouze jeden rok
  • ochuzen o některé funkce

Odkaz na program