Sidebar

22
so, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Apple začal nabízet Apple TV, zařízení, které je určené k pohodlnému přehrávání obsahu staženému z iTunes přímo ve vaší televizi.

Apple TV je dodávána se 40 GB pevným diskem, který je podle výrobce ekvivalentem 50 hodin vide, 9 tisíc písniček, 25 tisíc fotografií nebo samozřejmě příslušné kombinace těchto tří formátů.

Jedná se vlasně o určitý set-top box, který umožní přenášení multimediálního obsahu z počítače do televize.

Apple TV

Zařízení dokáže automaticky aktualizovat svůj obsah z připojeného Macu nebo PC podle vašeho iTunes účtu. Cena je stanovena na 299 USD.

Více fotografií najdete například na Gizmodu.

Komentář eMagu

Jedná se o zajímavé zařízení, které ovšem v našich krajích prozatím velkou díru do světa neudělá. Na druhou stranu v USA a dalších zemích, kde je iTunes podstatně více využívano, se může jednat vedle iPodu o velice žádaný doplněk pro přehrávání iTunes multimédií.

Apple TV je ale jen jedním z takovýchto set-top boxů umožňujících přehrávání digitálního obsahu získávaného z internetu přímo v televizi - na stejné pole se chystá ještě několik dalších firem. Ukazuje to na skutečnost, že získávání video a audio obsahu online má před sebou rozhodně světlou budoucnost.

Zdroj: CBC News, Apple