Sidebar

20
po, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Pokračování představení novinek z oblasti počítačového chlazení, které se objevily na letošním CeBITu.

V předchozím díle jste se mohli dočíst informace o nových chladičích společnosti Zalman a OCZ. Nyní budeme pokračovat dalšími společnostmi, které své produkty  na veletrhu CEBIT 2007 vystavovaly.

ThermalTake

ThermalTake je další známou společností, která se zabývá výrobou chladičů a dalších komponent. I tato společnost prezentovala na CEBITu své novinky a to tři chladiče pro procesory.

  • MaxOrb – Tento chladič je vyroben z mědi a hliníku a jeho hmotnost je rovna 465g. Jednotlivá žebra jsou navíc pospojována pomocí 6 heatpipe. Na tomto chladiči se nachází podsvícený regulovatelný ventilátor.

Chladič MaxOrb od ThermalTake

  • V1 – je celoměděný chladič ve tvaru vějíře, uvnitř kterého se skrývá podsvícený ventilátor. Skrz jednotlivá žebra prochází heatpipe pro lepší rozvod tepla. Hmotnost chladiče činí 637g.

Celoměděný chladič ThermalTake V1

  • BlueOrb' FX – Na první pohled by se dalo říci, že chladič nemá čím zaujmout. Ale opak je pravdou, na podsvícené ventilátory už si uživatelé zvykli a tak přichází ThermalTake s ventilátorem který dokáže zobrazovat aktuální teplotu. Chladič je vyroben z hliníku a jeho hmotnost činí 566g.

Chladič BlueOrb' FX, na jehož ventilátoru jsou zobrazovány informace o aktuální teplotě

Gigabyte

Kromě základních desek a grafických karet vyrábí Gigabyte i chladiče. Společnost Gigabyte vybavila svůj nejnovější chladič pro grafickou kartu technologií Silent-Pipe III. Předchozí typ tohoto chladiče měl jednu pasivní část nad kartou a druhou pod a tyto části byly spojeny s jádrem za pomocí heatpipe. U této novinky jsou nainstalovány obě části pod kartu. Již tedy nedojde k nekompatibilitě s příliš velkými chladiči procesoru. Výhodou tohoto chladiče je fakt, že část jednoho pasivního bloku vyčnívá ven z počítačové skříně kde je chladnější vzduch než uvnitř skříně.

Gigabyte Silent-Pipe III využívá heatpipe jak se dá

Druhá novinka Gigabyte Barbecue již není vybavena heatpipe, zato má podstatně větší rozlohu. Kromě chladičů grafických karet společnost předváděla své základní desky, které jsou pasivně chlazeny chladiči různých tvarů.

Gigabyte Barbecue má mnohem větší rozměry, než předchozí chladič

Titan

Opět známá značka v oblasti chladičů, nesměla tedy chybět ani na CEBITu se svým gigantickým chladičem pro grafické karty Titan Elena. Jde skutečně o velký chladič, který je navíc vybaven hned dvěma 80mm ventilátory, velkou aktivní plochou a čtyřmi heatpipe. Aby to nebylo málo je základna vybavena Peltiérovým článkem pro opravdu účinné chlazení. Tento chladič bude mít tedy velmi zajímavý výkon, ale asi i spotřebu.

Titán od Titanu v podobě Elena

CoolerMaster

Taktéž známý výrobce v oblasti chlazení představil na CEBITu chladiče Vortex 752 a Hyper TX3, které mají nainstalován ventilátor pomocí pružných plechových pásků, které by měli pohlcovat vibrace. I tyto chladiče jsou vybaveny heatpipe.

CoolerMaster Vortex 752 s pružně uchyceným ventilátorem

Artic Cooling

Předposlední dnes zmiňovanou firmou bude právě Artic Cooling, který je znám jako výrobce tichých a především cenově dostupných chladičů. Tento výrobce u představovaných produktů většinou vylepšil stávající moedely. Na pultech obchodů tedy můžeme očekávat vylepšené chladiče AC Alpine 7 Pro, AC Freezer 7 LP, Accelero S1 +, AC Freezer Extreme, Accelero S1M a Accelero S2M. V koncepci těchto chladičů se toho moc neliší, buď byla zvýšena aktivní plocha, přidán či zvětšen ventilátor, změněna velikost či přidána regulace.

Accelero S1 + nabízí dva ventilátory pro větší výkon

Accelero Extreme je chladičem u kterého proběhla inovace přidáním dvou ventilátorů a změnou designu oproti normálnímu modelu Accelero, dohromady má tedy tři ventilátory. Takovýto chladič pak dokáže uchladit i nejvýkonnější grafické karty, otázkou zůstává při jaké hlučnosti.

Skutečný extrém v podání Accelero Extreme

Scythe

Tato společnost je známa populárními chladiči typu „tower“. Svému nejprodávanějšímu modelu Scythe Ninja přidala možnost zapojení do vodního okruhu. Scythe Water Ninja tedy bude zajímavou volbou pro tiché a výkonné systémy s vodním chlazením. Pokud nedisponujete příliš prostornou skříní, mohla by vás zaujmout zmenšená verze klasického Scythe Ninja a to Scythe Ninja Mini. K vidění byly i chladiče grafických karet a tišící boxy pro pevné disky.

Scythe Water Ninja jistě potěší příznivce vodního chlazení

Zdroje

Související články