Sidebar

12
čt, pro

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
YAHOO otevřelo svůj WEB mail API pro externí vývojáře. Mohou tak programovat aplikace pluginy a utilitky pro tuto free emailovou službu.

Dále Yahoo poskytlo jednoduché vývojové nástroje pro tvorbu dalších služeb jako např. Photo sharing site Flickr, Yahoo search engine, a The Yahoo Shopping.

Rival GOOGLE také učinil stejnou nabídku externím vývojářům. Společnosti jako YAHOO, GOOGLE či eBay věří, že jim tyto kroky pomohou nejen nabízet čím dál více služeb, ale také zkvalitní současné. Nabízí se taky samozřejmě získávání nových nápadů, myšlenek a konec konců i mozků pro vlastní business.

YAHOO tím, že otvírá své API a se svými 250 milióny uživateli freemailu opět ukazuje ostatním záda v maratónu za lepšími službami a konec konců i možnými zisky.

API je zkratka anglických slov application programming interface, což znamená rozhraní pro programování aplikací. Tento termín používá softwarové inženýrství v programování. Jde o sbírku procedur, funkcí či tříd nějaké knihovny (ale třeba i jiného programu nebo jádra operačního systému), které může využívat programátor, který knihovnu využívá. API určuje, jakým způsobem se funkce knihovny mají volat ze zdrojového kódu programu; rozhraní knihovny, které se využívá po přeložení programu do binární podoby a během jeho běhu, se nazývá ABI.

Důležitá jsou například grafická API jako OpenGL a DirectX, která jsou standardizována, a programátor je může v programu využít. Způsob jejich vykonání pak záleží na konkrétním počítači, na výkonosti grafické karty, případně může být vykreslování kompletně softwarově emulováno nějakou programovou knihovnou. API funkce jsou programové celky, které programátor volá místo vlastního naprogramování.

Zdroj: http://www.infoworld.com