Sidebar

28
út, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Společnost MITON CZ, která vedle našeho technologického magazínu provozuje i katalog programů ke stažení Stahuj.cz, si nechala zaregistrovat stahuj jako ochrannou známku.

Jablonec nad Nisou, 1.4.2007

Společnost MITON CZ, s.r.o. si nechala zaregistrovat jako ochrannou známku slovo stahuj, které je součástí názvu jednoho z jejích nejúspěšnějších internetových projektů Stahuj.cz, softwarového portálu obsahující nejrozsáhlejší katalog softwaru k bezplatnému stažení, který je zároveň nejnavštěvovanější technický portál v ČR.

Od dnešního dne bude tedy nutné použití slova stahuj® dojednat se společností MITON CZ a za každé jeho použití platit dojednanou částku.

"Platby za využití slova stahuj® budou samozřejmě různé. Například při využití stahuj® v odkazech na náš portál Stahuj.cz nebude platba vyžadována. Stejně budeme postupovat i u využití stahuj® na stránkách dobročinných organizací a obecně prospěšných společností", říká Leoš Nosek, project and content manager Stahuj.cz

"Konkrétní licenční podmínky zatím nebudeme zveřejňovat. Mohu nicméně naznačit, že cena nepřesáhne 0,5 Kč za jeden výskyt stahuj® v elektronické podobě. Tištěné využití bude pochopitelně výrazně dražší ", dodává finanční ředitel Tomáš Matějček.

V tuto chvíli jsou kontaktovány subjekty, které slovo stahuj® využívají za účelem uzavření příslušných dohod.

Marketingový ředitel i-legalne.cz Petr Peřina říká: "Slovo stahuj® používáme dlouhodobě ve svém sloganu Stahuj® i legálně a rádi si za jeho používání tuto směšnou částku zaplatíme."

O portálu Stahuj.cz

Projekt Stahuj.cz vznikl na počátku roku 2000 jako jedna z prvních služeb ve své oblasti v České republice. Od svého vzniku je projekt Stahuj.cz koncipován jako rozsáhlý archív software všeho druhu, který je poskytován bezplatně ke stažení.

Staví tedy na osvědčeném principu „vyzkoušejte – kupte“, který si právě v softwarové oblasti získal velkou popularitu a postupně se prosazuje i v jiných odvětvích. Ten totiž znamená nekupovat zajíce v pytli. Na Stahuj.cz je navíc každý program zkoušen proti virům, spyware a adware což společně s umístěním souborů na rychlých serverech v ČR nabízí naprosto unikátní službu všem uživatelům.

O společnosti MITON CZ

Společnost MITON CZ, s.r.o. působí na českém internetu od roku 2000 - řadí se mezi významné poskytovatele ucelených internetových řešení a je provozovatelem významných portálů (Stahuj.cz, Stable.cz, Turistik.cz, Vaření.cz a mnoho dalších).

Zdroj: Tisková zpráva