Sidebar

28
út, led

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Po User/Submitter a Spike the Vote se objevila další služba nabízející zlepšení pozice stránek zazáložkovaných do Diggu.

Hlasy na diggu na prodejNedávno jsme psali o kauze kupování hlasů na Diggu přes službu User/Submitter. Podobné služby nabízela i stránka Spike the Vote. Nyní se na stejné pole působnosti vydala služba další - Subvert and Profit.

Subvert and Profit nabízí "inzerentům" možnost koupě jednotlivých diggů jejich stránek za 1 USD. Uživatelům diggu pak na druhé straně nabízí vyplacení 50 centů za každý digg, který dají stránkám jejich "inzerentů".

Otázkou je, jak bude tato služba úspěšná a jak dlouhé bude mít trvání. Diggování stránek za peníze je v přímém rozporu s podmínkami, které musí odsouhlasit každý uživatel Diggu. To se přímo odrazilo na zabannování uživatelů, kteří se zapojili do služby User/Submitter. Ani služba Spike the Vote, která prohlašovala, že její systém je neprůstřelný a nehrozí odhalení uživatelů Diggu zapojených do jejich systému, neměla dlouhý život. Byla prodána na eBayi za 1275 USD a její vydražitel pak daroval její doménové jméno Diggu.

Zdroj: TechCrunch

Související témata