Sidebar

29
so, úno

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Skoro každý dnes používá desítky hesel nejrůznějších délek a bezpečností. Jak si je ale všechny zapamatovat? Pomůže mnemotechnická pomůcka nebo modernější řešení na USB.

Šikovný uživatel internetu a tisíce zaheslovaných aplikací si je vědom zabezpečení svých lechtivých dat. Nejčastěji má heslo 'Matx51jKWxjk#' nebo podobné. Sice se špatně pamatuje, ale jen pokud neznáte systém tvorby takové zvláštní kombinace.

Mnemotechnické pomůcky

Vytvořte si vlastní unikátní pomůcku na vytváření různých hesel. Zabere vám to jen pár minut přemýšlení, které vás může v některých případech oprostit od starostí, problémů a případných komplikací.

Pomůckou myslím něco, co vám pomůže si heslo vybavit, například nějaká kombinace, říkanka, vzpomínka, událost, ze které si heslo logicky a sami odvodíte. Kdo si myslí, že pomůckou je zaznamenání si hesla na papírek sticklies a jeho přilepení nejlépe na monitor (což je běžné třeba v České pojišťovně), tak se mýlí.

Užitečné je mít několik stálých slov od kterých pak odvozujete kombinace. Neustálé vymýšlení nových slov a hesel vás dříve nebo později dostane do maďarského guláše. Rozdělit si hesla do skupin také není marné.

Správci hesel

Další možností je používání programů, které si vaše hesla kryptují a vztahují do sebe. Vy si pak pamatujete jen jedno heslo, které slouží pro přístup do programu. Jenže tento program musíte nosit sebou a pravděpodobně i někam instalovat. Co když existuje něco, co se lehce používá, lehce nosí a nemusíte si pamatovat nic než jen obrázky? Pokud vás to zajímá, čtěte dále.

Sexy USB řešení od Reva

Hmmm…OK. Takže pokud jste již unaveni z neustálých pokusů a vzpomínání si na hesla, tak existuje řešení, jak si ulehčit život.

Potřebujete něco zaheslovat, zabezpečit PINem a podobně? Jenže kdo si má neustále pamatovat čísla, jména, názvy a o to hůř všemožné kombinace. Já když jdu k bankomatu, tak si nepamatuji PIN, ale obrázek na klávesnici, prostě body kde jsou čísla. Například L značí čísla 1478, X může být 1937 apod. Záleží pak i na směru pohybu ruky a výchozích bodech. To samé mám u různých účtů na internetu. Klávesnice je všude stejná. Co bych si však pamatoval ještě lépe, jsou obrázky. Taadaaa -  tady se nabízí možnost použití speciálního prográmku, který je již instalován na Sexy USB Flashce Revo.

Pole miniatur 6x6 z dodaných obrázků na Sexy RevoPrográmek hesluje soubory na základě vámi zvolené kombinace z vámi uložených obrázků. Vytvoříte si pole miniatur (4x4, 5x5, 6x6, nebo 8x8) z vašich obrázků (nebo můžete využít lechtivější nabídky), a pak už jen na ně po přenesení zaheslovaného souboru kliknete podle toho, jak si pamatujete jejich vývoj.

Co třeba fotografie vašich bývalých? Určitě si pamatujete, která byla poslední a která s s vámi je stále? Nebo obrázky z trasy, kterou denně chodíte na pivko, smažák, nebo za svou další (zatím milenkou).

USB Flashka má 1 GB paměti, prográmek zabírá 7,5 MB a obrázky kolem 5 MB. Kolik stojí? Něco málo kolem 1300,- Kč (vyčmuchal jsem, že v ČR zatím není k dispozici) a v základu je na ní k dispozici kolekce sexy lechtivých obrázků.

Revo dokáže být opravdu sexySpecifikace

  • Software: 7.5 MB + 5 MB obrázků
  • Podporuje: 2000/XP,
  • Interface: USB2.0 High Speed (USB 1.1 taky)
  • Rychlost čtení/zápis 6Mb/s
  • Použití: od 0°C do 40°C
  • Rozměry 73.0 x 10.8 x 17.0 mm
  • Hmotnost: 12g (Max)