Sidebar

20
ne, říj

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Hledáte partnera/partnerku? Nejste přeborník v klubovém balení protějšků? V tom případě byste mohli vyzkoušet aplikaci Tinder. Jedná se o jednu z nejlepších mobilních aplikací určenou k seznamování. My si v tomto krátkém článků napíšeme, jak tato aplikace vlastně funguje a co přesně nabízí.

Abyste se do aplikace Tinder mohli přihlásit, musíte mít Facebookový účet, no nemusíte, ale to je trošku komplikovanější vysvětlování.  Tož pro odpůrce této sociální sítě to může představovat docela velký problém, nicméně bez FB účtu se bohužel nikam nepohnete. Hned při autorizaci s vaším FB účtem jste upozorněni na to, že se nemusíte obávat samovolného sdílení informací na váš FB profil. Seznamování přes Tinder je tedy opravdu diskrétní. Tedy jak pro koho. Při registraci vás aplikace, kterou jste spustili po odsouhlasení kompletního sledování vašeho telefonu požádá o ověření vašeho telefonního čísla. Tinder o vás sbírá neskutečné množství informací - daň za aplikaci zdarma (+nějaké ty občasné reklamní vtahy).

Šestimístný kód dorazí do 5 vteřin a hned se se vám natáhne vaše profilová fotografie z Facebooku do profilu. Okamžitě ji změňte!

Líbí/nelíbí aneb princip Tinderu

Po úspěšném přihlášení se dostáváte do graficky jednoduchého rozhraní, ve kterém se objevují protějšky, jejichž preference si upravíte v nastavení aplikace. Nastavte si vše co je třeba a nepřehánějte to s okruhem. Nikdo s vámi přes Tinder nebude randit pokud to bude štreka delší než 20km. Lidi jsou dnes líní pro budování vztahu cokoli obětovat ze svého pohodlí. 

Nepřehánějte to. Je zbytečné se pokoušet o stovky kilometrů. Lovíte v okruhu maximálně 20 km. Více je zbytečné plýtvání vašeho času. Sice se Vám nabídne větší množství protějšků, ale neznamená to apriory, že ony či oni mají nastavené stejné množství kilometrů, takže nedojde nikdy ke spojení. Nezapomeňte si v mobilním telefonu aktivovat GPS!

Je zde i nastavení věkového rozmezí. Když jsou všechny vaše preference nastaveny, můžete se vydat na „lov“. Na obrazovce se vám začnou objevovat fotografie protějšků splňující všechna kritéria vašeho nastavení. Tažením prstu po fotografii z levé do pravé strany, nebo stisknutím zeleného srdíčka, projevíte o osobu na fotografii zájem. V opačném případě, tedy při tažení prstu zprava, nebo stisknutím křížku, dáte najevo, že o osobu na fotografii nemáte zájem. Stejně tak, jako hodnotíte ostatní uživatele/uživatelky, hodnotí i oni vás.

U každého profilu vidíte nejen sérii fotografií, ale také se dozvíte, zda s dotyčným nesdílíte Facebookové přátele a zájmy a jaké. Stačí ťapnout na fotografii. No a pak nějaké ty Instagramové profily. Pokud si hrajete s výběrem fotografií v profilu, nezapomeňte na ty fotografie z dovolené na Instagramu! 

Propojení

Při vzájemném hodnocení uživatelů Tinderu dochází k tzv. propojení. Jedná se o stav, kdy oba uživatelé o sebe projevili zájem. V takovémto případě vás aplikace na propojení upozorní a přidá vaši „shodu“ do zpráv, odkud jí/jemu můžete napsat zprávu. To, co poté napíšete vašemu protějšku, už záleží pouze na vás. V každém případě mějte na paměti, že zájem projevili oba účastníci hodnotícího procesu, což v překladu znamená, že se pravděpodobně slečně/mladíkovi líbíte. Vytaste tedy z rukávu vaši oblíbenou balící frázi a jděte na věc! Propojit se Spotify je také jednoduché a jediný cíl pro toto zveřejnění hudebních preferencí může být například prolomení ledů komunikace, pokud posloucháte to samé jaké protějšek. 

Nastavení aplikace

Tinder je u nás docela hodně používaný i cizinci. Pozor! Nejedná se o seznamku, byť se to mnozí domnívají tak dle zkušenosti je pořadí priorit následující:

  1. Chci si prohlížet xichty a hodnotit
  2. Chci si dopisovat
  3. Chci najít krásného blonďatého svalnatého prince, kterého budu moc..../ princeznu....

Pro nesmělé zavedl Tinder možnost zasílat GIFy, tedy pohyblivé obrázky, které nahradí někdy celou větu, či uvedou do rozhovoru i ty méně výřečné. Nevýhodou aplikace je především nemožnost se vrátit a prohlídnout si ty, které jste hodnotili zeleným srdíčkem, prostě už je nikdy neuvidíte pokud na druhé straně nedojde k totožnému hodnocení. Gif si můžete natáhnout z knohovny Giphy.com, otázkou zůstává, jak dlouho tato funkce bude fungovat - viz. v počátcích používané momentky.

Momentky byly kdysi dávno (před rokem) málo používané funkce. Umožňovala poslat protistraně aktuální fotografii bez ohledu na vlastní profil. Funkce byla odstraněna, asi se tolik nevyužívala. 

No a tlačítko Super Like, můžete využít jednou denně (v neplacené verzi) a jeho výhodou je, že druhá strana ho uvidí, uvidí toho kdo super like vyslal? Ne. Jen se vám při procházení a hodnocení u některého z profilů ukáže, že ten a ten či ta či ta vám super-like udělila. Novinka je schopnost aplikace vám prozradit, kolik zelených srdíček visí ve vzduchu, ale není důvodu vám sdělit kdo je udělil, pokud nezaplatíte některý z paušálů. 

Zkušenosti? 

Moje osobní zkušenosti? Veškeré žádné, neboť v Brně to nefunguje :-) Tady jsou kočeny, které nejsou ještě tak degenerované technologiemi a impotentními seznamkami. Takže se stačí podívat do očí, usmát se a to stačí.

Tinder je možností, ale neupínejte se k ní. Pokud hledáte seznámení, stačí se nedívat do mobilu, či do země a na ty protějšky se usmívat.

Pokud už TINDER chcete používat, nastavte si opravdu kvalitní profil, věnujte tomu čas. Na FCB účet si nahrajte kvalitní fotografie a do profilu pak napište pravdu...chci sex - popovídat si - obejmout - vyrazit na... - jen zkouším - atd. Beztak počítejte s faktem - chlapi dávají zelenou všem a ženský používají Tinder jen ze zvědavosti a dávají zásadně křížky. 

Výzkum - realita

Princip líbí-nelíbí je z jistého úhlu pohledu neradostně omezený. Počítá s úrovní vašeho vnímání reality a imaginace. Všechny vztahy založené na nízkých pudech, stojící jak pilíře pro systém tinder v průvanu končí stejně rychle jak začali - dislike

Zaujmout několika málo fotografiemi můžete, ale i nemusíte. To co se skrývá ve vašem srdci sebelepší fotografií nepořídíte a co tvoří nedílnou součást vaší osobnosti, Tinder neodhalí, neoznačí, nedefinuje, nepomůže. Je to jen prodejna obalů - pytlíků - sáčků. Tinder je nabídka iluzí. Iluze, že se někomu líbíte apriori neznamená, že s vámi bude komunikovat. Zaujmout následně textem a konverzací je nanejvýš potřebné a žádoucí. 

Na mnoha blozích se registrovaní chlubí úlovky, které v té virtualitě nalezli. Jenže skutečnost je daleko smutnější. Při měsíčním průzkumu Tinderu a nastavení celého rozpětí věkové hranice a vzdálenosti mohu upřímně sdělit, že se nenajde žádný protějšek, který bude mít víc než jedno propojení. A proč? Jsou na lovu stejně jako vy? Praxe ukazuje, že prvotní like mizí po zahájení komunikace. Pokud si Tinder budete plést se sexuální seznamkou u 99% dam a slečen spláčete nad výdělkem. 

Většina mužské populace, která se odhodlala registrací na Tinderu zkusit neznámé pole neorané je tam s cílem sexuálního povyražení. Slečny nezoufejte, u vás tomu není jinak. Jak to vím? 

Během testování aplikace jsem změnil profilovou fotografii a místo své reálné podoby jsem tuto zaměnil za fotografii mého známého kolegy. Ten jakožto líbivý budí dojem sexuálního magnetu. V průběhu jednoho týdne jsem získal 35 propojení z okruhu do 100 km. V průběhu jednoho týdne z oněch 35 propojení 20 okamžitých nabídek k sexu. 

Nemohl jsem s každou, ba ani jsem neměl v úmyslu navazovat jakýkoli textový kontakt. Možná budete namítat, že "like" dostal obličej a další kroky už jsou věcí osudu, vyjednávání, práce, ústupků, kompromisů....ano, souhlasím. Jenže kdo zná ten obličej, ví, že se jedná (a to Pavle promiň) o borce s odlišnou sexuální orientací a to za prvé a za druhé chlapa, jehož morální a chlapské kvality byste hledali ztěží. Takže byste si nejen nepovyrazili, ale ani nepopovídali. Pavel je znám svou arogancí a sebemrskačstvím. Kdo ho zná stejně dlouho jako já, ví co za tím hledat, ale to nenajdete na Tinderu, ani na dvacáté schůzce. 

Tinder je pokroucená realita. Uživatel se může skrývat za fotografií "zasněžené krajiny" a přesto je zajímavý. Čím? Tajemstvím. Ono tajemství je však zabijákem Tinderu. 

Netvrdím však, že se nenajdou ojedinělé případy, které si zaslouží mou poklonu. Tinder je plný nadějných příležitostí se seznámit, začít nezávaznou komunikaci a při jakémkoli náznaku ukončit virtuální vztah, byť s vědomím, že ono ukončení je nevratné a to je další nevýhoda Tinderu. Zrušení spojení je nevratný proces. A jak k němu může dojít? Mne to čeká díky odhalení identity, někoho to čeká kvůli hloupé narážce, někoho kvůli nepochopeném řádku mezi větami, někoho kvůli nevyslovenému dotazu. 

Fikce

Je kupodivu zajímavé, že se nikdo nepozastavil nad věkem. Pavel nevypadá na tak hrůzostrašný věk, který mu svítí pod profilovou fotografií? Díky napojení na Facebook se tam totiž přenáší i věk registrovaného. Není od věci vám oznámit, že P. po tomto světě chodí pouhých 23 let. Není od věci vám oznámit, že lze s věkem na Facebooku, pokud předpokládáte registraci na Tinderu manipulovat. 

Změna profilové fotografie však neznamená nic víc než potvrzení se ve skutečnosti, že je tento typ seznamování povrchní. Končí a začíná představou. 

Když píši tento text, nemohu se nezastavit nad myšlenkou, že to je vše v pořádku. Tinder má být jednoduchá aplikace, nečekejme od ní nic víc nic méně než příležitost. To co bude navazovat je už jen zkušenost doprovázená osudem. Pokud se budete skrývat za identitu někoho jiného, nečeká vás nic jiného než rozčarování, než holý fakt trapnosti a nejapnosti. 

Neskrývejte se a buďte normální. Tinder je velmi složitá seznamka, neboť je prosta textu, složitých filtrů profilů a tím je defacto velká svým rozpětím. 

Přesun lidských vztahů do virtuality a do podobných systémů navazování vztahů vytváří vztahy břitké a povrchní. Pokud hledáte dlouhodobý vztah, věnujte Tinderu jen 10% pozornosti, protože ten skutečný chodí den co den kolem vás. Jenže vy ho nevidíte, protože čučíte do mobilu a házíte lidi doprava a doleva. 

Podle čeho si vybíráme partnery a partnerky

Možná vás při této otázce napadne rychlá odpověď – protože se nám líbí. Je to ale opravdu hlavní kritérium výběru? Líbí se nám spoustu žen či mužů a zdaleka ne každou či každého si chceme vzít. Nebo mít s ním partnerský vztah. Co tedy všechno ovlivňuje výběr partnera? Úvodem je potřeba zdůraznit, že volba partnera je záležitost vědomá i nevědomá, chcete-li neuvědomovaná. Proto mnohým partnerstvím a jejich vzájemnému zalíbení se ani nerozumíme. Vztahy často nemají jednoduchou logiku. Při hledání nové partnera či partnerky je užitečné si několik opravdu důležitých věcí uvědomit a prozkoumat, co od vztahu očekáváme a koho vlastně hledáme. Dobrým vodítkem může být naše ohlédnutí se za našimi minulými vztahy a vůbec za lidmi, kteří nás něčím eroticky přitahovali. Tedy ve smyslu přiblížit se jim a vytvořit s nimi trvalý vztah, nikoli čistě sexuální přitažlivosti. Co mají společného? Co nám takový vztah přinášel, kdy jsme se s nimi cítili nejlépe apod. V této cestě za sebepoznáním si jistě také uvědomíme, koho určitě nechceme, přestože nás možná něčím také přitahuje.

Pojďme se spolu podívat na několik nejznámějších východisek, ze kterých čerpá odpovědi na otázky ohledně výběru partnerů současná psychologie. První kritérium, ať chceme nebo ne bývá fyzická přitažlivost. Ať nám to přijde povrchní nebo pro dlouhodobý vztah, zejména v jeho pozdějším období, ne až tak důležité, vzhled sehrává důležitou roli v úvodní fázi seznamování. Pokud muž fyzicky atraktivní není, podle poznatků evoluční psychologie zaujmou ženu zejména muži úspěšní a movití. Tedy ti, kteří mají nejlepší předpoklady se postarat o případnou rodinu.

V další fázi při hledání partnera se zaměřujeme na to, co máme společného. Jaké máme životní postoje a hodnoty, ale třeba i to, jak trávíme volný čas. Mnohé studie opakovaně potvrzují teorii podobnosti. Tedy že si vyhovujeme s těmi, kteří patří do podobné sociální skupiny, jsou stejně chytří nebo např. mají stejný vztah ke sportu či k ekologii. Jedna studie vtipně říká, že kdybyste měli možnost se případného partnera zeptat pouze na jednu otázku, zjistěte, koho volí. Právě v politické volbě je totiž skrytý projev našeho obecného světonázoru. Protiklady se zkrátka v partnerství nepřitahují.

Poslední úroveň „posuzování“, kterou prochází případný partner, je otázka, jak uspěje v jiných rolích. Jaký bude otec, jaká bude matka. Tento pohled nám odpovídá na otázku, proč je mnoho lidí skvělými partnery a milenci, ale v jiných rolích selhávají nebo se jim vyhýbají. Jak to při seznamování poznat je ale otázka mnohdy pro věštce nebo paní Štěstěnu. 


Máte vztah? Tinder je nevěra !

V dnešní době se názory odborníků na občasné zálety liší. Zatímco jedni tvrdí, že teprve nevěra dodá vašemu vztahu tu pravou šťávu, druzí argumentují tím, že důvěra, která k partnerství neodmyslitelně patří, je nevěrou navždy narušena a vztah bez ní spěje k záhubě.

1. lež má krátké nohy - a v dnešní elektronické době, se jí ještě o něco zkracují. Jak snadno lze zapomenout doma telefon a vybídnout tak svůj protějšek sice k nedůstojné, leč však zevrubné kontrole našich aktivit, poslat sms manželovi s textem pro milence nebo nechat nesmazaný milostný mail?

2. lež má krátké nohy – nelžete jen svému partnerovi, ale i dětem, rodičům, přátelům, na něž se častěji a častěji vymlouváte. Zapamatovat si, co jste kdy a komu řekli je čím dál náročnější.

3. bez práce nejsou koláče – dříve či později se vaše pletichy odrazí i v pracovních výkonech. Starost o to, jak logisticky co nejefektivněji ošetřit vaše paralelní vztahy vás zaměstná natolik, že si toho všimne i váš šéf (pokud není právě on tím milencem).

4. důvěra je základem každého vztahu – bez ní si fungující a spokojený vztah lze jen těžko představit. Nevěra vzájemnou důvěru naruší dokonale a často nevratným způsobem. I když se vám podaří milostnou aféru společně ustát, semínko nedůvěry už vyklíčilo a objeví se vždy, když přijde nějaká i drobná krize.

5. lepší milenec na střeše nežli manžel v hrsti – z prostého důvodu – jde o dva diametrálně odlišné vztahy. S milencem nikdy neřešíte chod domácnosti, odvoz dětí do školy a na kroužky, nájem, prázdniny. Žijete s ním milenecký život, plný vzrušení, dobrodružství a napětí. Cítíte se svobodní, ale je to svoboda s ručením omezeným – on se vaším partnerem nejspíš nikdy nestane, a pokud ano, budete s ním řešit chod domácnosti, odvoz dětí do školy...

6. rodina je nejen základ státu – z pohledu sociologa jde o skupinu lidí, kteří spolu dlouhodobě žijí (v ČR stále ještě v párovém - monogamním uspořádání). Její dospělí členové mají zodpovědnost za výchovu dětí. Nechat se chytit in flagranti je nepříjemné. Ale nechat se chytit in flagranti svými dětmi je trestuhodné. A to svou nevěrou zcela reálně riskujete.

7. morální kocovina – zbavit se výčitek svědomí je věc nelehká. Ty mršky se vás budou držet zuby nehty, nedají vám spát. Nepřidají ani trochu vašemu zdraví, sexappealu, entusiasmu. Přestanete přitahovat milence i manžela.

8. spokojenost hledejte uvnitř svého vztahu – když vám manžel přestane říkat, že vám to sluší, že se mu líbíte, nehledejte milence jinde než v něm. Začněte u sebe – stále o sebe tak dbáte jako dřív? Nepřibrala jste příliš? Všímáte si dostatečně i vy jeho?

9. spokojenost hledejte uvnitř sebe – uchýlit se k nevěře znamená, že nám ve vztahu, který žijeme, něco schází. Jsou-li důvody naší nespokojenosti příliš silné a hluboké vězme, že milenecký vztah je nevyřeší. Naopak jen oddálí to, co budete stejně muset udělat.

10. o starost míň – a konečně, naše hlava je od ráda do večera plná starostí. Přidělávat si další tím, že propadneme nevěře, možná zprvu nehodnotíme jako zbytečné, ale vysilující rozhodně.

Kořením vašeho vztahu by neměla být nevěra, ale vy sami. Jen na vás, vašem partnerovi, společném odhodlání, vzájemném respektu a touze záleží, jak šťastný a spokojený život prožijete.


Než existovali virtuálnosti

Co je potřeba k seznámení dvou lidí? Odpověď je jednoduchá! První osoba (vy) – hotovo –, druhá osoba (v ČR žije více než 10 000 000 lidí, druhou osobu tedy vyfiltrujte podle toho, s kým byste se rádi seznámili) – hotovo –, příležitost ke kontaktu?

Právě příležitosti k seznámení dvou lidí bude věnovaný tento příspěvek. Na začátek jen nutno dodat, že článek je psaný z mužské perspektivy.

Rozhlédnout se a zkusit štěstí - ale kde? Seznam se s ní-m na ulici.

Žen, které se vyskytují okolo nás, je mnoho. Pohybujete-li se ve větším městě, za den můžete potkat až několik stovek žen. Místem k seznámení však není myšlena jen ulice jako taková. Za „ulici" si můžete dosadit jakékoli jiné místo, kde běžně střetáváte neznámé ženy. Za příklad poslouží kavárna, obchod, restaurace... Přesto existuje mnoho mužů, kteří se dennodenně vrací z práce domů, kde následně potenciální partnerku hledají na internetu. Netvrdím, že je seznamování po internetu za každých okolností horší než seznamování se na ulici. Obojí má své výhody i nevýhody. Domnívám se však, že je velká škoda, že příležitosti seznámení se s ženou na ulici využívá jen velice málo mužů.

Oslovit ženu na ulici - trapas nebo výzva?

Mnoho mužů se vymlouvá, že seznámení se na ulici nefunguje, ačkoli to sami nikdy nevyzkoušeli, případně to zkusili jen jednou či dvakrát a na základě této ojedinělé zkušenosti, resp. zkušeností odsuzují celý princip. V tom vězí kámen úrazu: jsme přesvědčeni o tom, jak celá záležitost dopadne, ačkoli realita může být ve skutečnosti značně odlišná.

Nebudu vás tahat za nos, využijete-li této příležitosti k seznámení, existuje šance, že si o vás žena pomyslí, že jste divný, že něco prodáváte, vyděsí se, vymluví se, že má přítele či někam pospíchá. Zkrátka vás odmítne.

Existuje ovšem také šance, že se s vámi zasměje, ocení vaši odvahu oslovit ji tam, kde by to ostatní neučinili, že bude potěšena vaším zájmem a bude s vámi flirtovat a stát o další kontakt.

Upřímnost - cesta k úspěchu

Samotný proces je velmi prostý: oslovte jí a řekněte naprosto upřímně, proč jste ji zastavili. Chtějte ji poznat a nechte ji poznat vás. Pak se rozhodněte, jestli se s ní chcete blíže seznámit na další schůzce. Nyní si jednotlivé kroky proberme trochu více detailně.

1. Oslovení ženy je prvním krokem vašeho seznámí se se ženou. Pokud stojí, jednoduše k ní dojděte, pokud zrovna jde, pokuste se ji zastavit. Je důležité, aby o vaší přítomnosti věděla dříve, než začnete mluvit, jinak byste ji mohli vylekat. Můžete na ni například zdálky zamávat.

2. Sdělte jí zcela upřímně důvod, proč jste ji zastavili. Pravda je většinou taková, že vám přijde atraktivní, že vás na ní něco zaujalo. Jednoduše jí to řekněte.

3. Chuť poznat ženu. Ptejte se a sledujte to, co vás na ženě zajímá. Menší vložka, napište si, jaká by měla být vaše ideální žena. Pak se můžete ptát na to, co je pro vás opravdu důležité. Zjistíte, co chcete a zároveň se budete mít o čem bavit. Pak se můžete rozhodnout, zda je pro vás žena i nadále zajímavá a chtěli byste s ní strávit víc času. Ponechte však zároveň ženě dostatek prostoru, aby se ona mohla více dozvědět o vás. Z osobní zkušenosti doporučuji začít konverzaci zmíněním nějakého faktu o vaší osobě. Může to být pouhá drobnost, například jen zmínka, kam jste měli namířeno. Poté se již můžete zeptat, kam jde ona, a tím započít rozhovor.

Seznamování se na ulici je rozhodně velkou výzvou. Dobrou zprávou však je, že je možné jej natrénovat. Zároveň vám jeho procvičování následně pomůže i v jiných oblastech vašeho života; dozvíte se více o sobě samých, zlepšíte se v komunikaci s cizími lidmi, zmírníte strach a nervozitu pramenící z poznávání nových osob. A neméně důležitým přínosem je také skutečnost, že se můžete seznámit s tou jednou konkrétní osobou, důležitou právě pro vás.


Když už TINDER pomůže, tak JAK NA PRVNÍ RANDE?

Na první schůzce záleží víc, než si myslíte. Pokud se rande vyvede, může vzniknout skvělý vztah, naopak pár špatných detailů ho může pohřbít. Poradíme vám, co dělat, aby se první rande vyvedlo po všech stránkách.

1. Kam jít na první rande?

Místo vybírejte podle dvou důležitých kritérií: jestli se už znáte (třeba z práce, ze společné akce atd.) nebo jestli se vidíte poprvé (potkáváte se přes doporučení přátel nebo přes seznamku). Kam na rande Vám poradíme v našich tipech na rande.

Kam jít, když se neznáte?

Zkuste třeba kavárnu nebo procházku. Jsou to flexibilní místa, ze kterých můžete rychle odejít, když zjistíte, že se vám protějšek z jakéhokoliv důvodu nelíbí. Je to jednodušší, než muset přetrpět několikahodinový oběd nebo večeři. Výhodou těchto míst je jejich variabilita - schůzka pak může nebo nemusí pokračovat dál. Když se vše bude dobře vyvíjet, můžete se pak z kavárny nebo procházky přesunout na večeři a užívat si společných chvilek do sytosti.

Kam jít, když se znáte?

Tady by důležitou roli měla hrát fantazie, zvlášť pokud chcete protějšek oslnit. I taková restaurace může být originální. Výborně funguje třeba romantické místo s výhledem na Brno (Špilas...), zajímavé jsou restaurace na věžích v oblacích, na lodi apod. Akčním typům, kterým restaurace nevoní, doporučuji třeba kasematy, projížďku na loďce, brusle, kolo... fantazii se meze nekladou. Důležité je vědět, že tato činnost bude partnera bavit. Pamatujte však, že u všech míst musí být prostor na rozhovor. Není vhodné jít třeba na koncert nebo do klubu, kde se neuslyšíte. Ale i tady se ovšem může stát, že vám protějšek z nějakého důvodu nebude příjemný, proto doporučuji mít v záloze třeba známého na telefonu, který vás může včas zachránit.

2. Kdo bude na první schůzce platit?

Podle odborníka na etiketu, Ladislava Špačka by první schůzka měla být v režii muže. Je to projev mužovy dobré vůle a také jeho gentlemanství. A co na dalších schůzkách? Myslím, že muž, který nechá ženu zaplatit půlku nebo i celou útratu, dává najevo, že mu na vztahu až tolik nebude záležet.

3. O čem mluvit na prvním rande?

Vyhýbejte se rizikovým tématům - mluvit o politice, financích, sexu i bývalých partnerech se na prvním rande nevyplácí. Pokud se partner na tato tabu témata zeptá, doporučuji být autentický, takže pokud to pro vás není přijatelné, říct mu to. Jako například: Tato otázka mi není příjemná, raději bych na ni neodpovídala. Nebo já ti ji zodpovím, ale není to pro mne příjemné. Důležité je také umět říci ne. Nebát se, že se někoho dotknete, že ho urazíte. Pokud se dostanete do nekomfortní situace, není neslušné rozhovor ukončit nebo změnit téma. Také se na první schůzce doporučuji vyhnout vážným tématům ohledně dětí a svatby a nezjišťovat stav majetku. Doporučuji spíše zaměřit se na práci, zájmy na volný čas. Je důležité nemluvit jenom o sobě. Špatné je, pokud se jedna nebo druhá strana nedostane ke slovu nebo se partner nezajímá o svůj protějšek.

4. Jak se vhodně obléknout na první rande? Co na sebe?

MUŽ

Nejlépe funguje lehká elegance, casual oblečení – jako je kombinace džín, košile a polobotek. Není vhodné brát si na sebe tenisky, fleecka a ultrasportovní oblečení. To se do restaurace nebo kavárny nehodí. Nedoporučuje však ani business oblečení. Je sice možné, že zrovna jdete z práce, ale pro partnerku, která tak oblečená není, to může být nekomfortní. Lehká vůně, čistota a umyté vlasy by měly být samozřejmostí.

ŽENA

První dojem je otázkou jen pár vteřin a ať se vám to líbí nebo ne, muži jsou prostě vizuální. Když nezískáte jeho pozornost z hlediska atraktivity, nemá pak motiv se dále snažit.

Doporučuji zvýraznit ženskost, něžnost – to muži od partnerky nejvíce očekávají. Chtějí svůdnost a eleganci ale ne vyzývavost. Většina preferuje podpatky, sukni a šaty a decentní dekolt. Líčení by mělo být denní, lehké, s intenzivním make-upem nepochodíte.

5. Intimita ano či ne? Sex na prvním rande?

Sex na prvním rande ano či ne?

„Mám od mužů zpětnou vazbu, že pokud je žena příliš dostupná, tak pro ně velmi brzy ztratí na atraktivitě. Honí se jim pak hlavou: Co když to tak dělá s každým? Není to o prudérnosti, ale o očekávání do budoucna. Pokud si žena muže chce udržet na delší vztah, tak by mohla dělat drahoty."

Pokud muž ženu dobývá, pamatuje si to a jde o období, na které oba rádi vzpomínají. Na prvním rande postačí maximálně polibek na líčka a letmý dotyk nad stolem, ale více je diskutabilní.

6. Co dělat po schůzce?

Kdo se má první ozvat? Myslím si, že iniciativu by měl první vyvíjet muž, ale na druhou stranu, když se večer povedl a muž se snažil, patří mu vřelý dík dámy a ocenění snahy, fantazie, iniciativy. Nevadí, když žena napíše jako první. Jinak doporučuji si na nic nehrát a dělat věci tak, jak cítím. Hraní si na to, že mu raději nezavolám, aby si nemyslel, že ho uháním. Hrátky naopak ztíží situaci, a může se to vymknout.

7. Očekávání od schůzky

Když máte ze začátku vysoká očekávání, stavíte partnera do pomyslného závazku. Ve chvíli kdy jej nenaplní, zklamává. Lepší strategií je mít očekávání nižší. Jít si schůzku užít a ne si jen odškrtávat požadavky. Když se takto dopředu nastavíte, bude se partner cítit jako při přijímacím pohovoru. A co by muži po první schůzce neměli podcenit? Postarat se o to, aby se žena dostala bezpečně domů. Objednat jí taxi, doprovodit ji. Je to vyjádření péče, kterou jistě ocení.

Platí to na prvním rande i pro další schůzky, užít si každý okamžik a být sám sebou.


Jak zaujmout ženu nejen na TINDERU

Muži obecně důvěřují především číslům. Proto právě pro ně mohou být odpovědi širokého zástupu žen, které touží po novém vztahu, inspirací:

1. smysl pro humor – umění ženu rozesmát ocení snad každá. Humor je dokonce to, co nezadané dámy uvádějí na prvním místě - jako na mužích nejpřitažlivější. Takže chcete-li ženu zaujmout, vymyslete jakoukoliv ptákovinu, která partnerce vyloudí úsměv na tváři, buďte svůj a originální. Nebojte se riskovat s použitím humoru, protože české ženy smysl pro humor nejen ocení, ale také samy mají.

2. pleš ani menší bříško nevadí, obezita ano - ženy jsou připraveny muži daleko více odpustit na jeho vzhledu než muži jim. Menší bříško pro něžné pohlaví není překážkou. Mnohé z nich považují muže bez vlasů za velice sexy, přestože pro něho samotného může být tento zdánlivý nedostatek traumatem. Zbytečně. Na druhou stranu čisté boty, košile, opravený chrup a použití antiperspirantů je něco, bez čeho se u partnera obejde jen málokterá.

3. muž vyšší než žena – ženy od nepaměti hledají u muže pocit bezpečí a ochrany. Není tedy asi překvapením, že chtějí, aby je zhruba o 10 cm přerostl. Také proto, že se rády cítí ženami a do vysoké společnosti vyrážejí na vysoké noze, tedy na podpatcích. Ty, které menší muže doma mají, si často povzdychnou, že boty s podpatky musely vyměnit za balerínky. Muž, který vyšší ženu sám „snese a unese", jí balerínky jistě mnohonásobně vynahradí.

4. charismatický gentleman – otevřít dveře, dát společenskou přednost, pomoci do kabátu, zaplatit za kafe, to je chování, které potěší každou ženu. Může být součástí Vašeho charismatu, i když právě charisma je něco, co každý muž tříbí a piluje. Na charisma neexistuje recept. Dát však ženě pocit dámy, rozhodně nemusí být marnou cestou k jejímu srdci.

5. aktivní optimista – stěžovat si na všechno a na všechny je tak trochu naším národním sportem. Stejně jako večer zalehnout s novinami na gauč a pustit si televizi. Proto mužem snů je aktivní chlap, který není škarohlíd. Do života celkem příjemná kombinace, že? Neotřelý nápad na první rande či výlet s překvapením je něco, co ona ocení.

6. přiměřené ekonomické zázemí – muž nemusí být nutně bohatý. Ženy hledající partnera se s námi často dělí o zkušenost, že vyšší příjem muže pomáhá především jeho vlastnímu sebevědomí a spokojenosti. Přiměřené finanční zázemí je tedy pro vztah ta lepší varianta.

7. peníze přidávají na sex-appealu – finančně lépe situovaným pánům jsou ženy připraveny nějaké to kilo navíc, nižší postavu, větší nos či dominantnější povahu daleko lépe odpustit.

8. selský rozum – nemusí být zrovna Einstein. Leckdy příliš vysoká inteligence může být naopak vztahu překážkou. Především tehdy, pokud není vysoké IQ kombinováno alespoň s přiměřenou sociální či emoční inteligencí, tedy EQ. Ale přirozený selský rozum je k nezaplacení.

9. vyřešená vztahová minulost – pokud si muž z minulých vztahů nese zranění, nemá dořešený rozchod či stále myslí na partnerku, která jej opustila s někým jiným, je to něco, co brání rozvoji nového vztahu. Je dobré minulost uzavřít, vypořádat se s ní a teprve poté jít do něčeho nového.

10.chemie – je to něco, co neovlivníme a zároveň je pro vztah naprosto zásadní. Vědci se stále zabývají tím, co vzájemnou přitažlivost nejvíce ovlivňuje a jsou to skutečně především geny. Muži sami nejvíce reagují na vizuální impulsy. Velká část žen pak jako primární smysl využívá čich. Je nemožné ovlivnit geny, ale příjemná vůně může být pro ženy neodolatelná.

A proto buďte tvůrčí, originální, autentický, ale vždycky buďte sám sebou.


Jak zaujmout muže nejen na TINDERU

1. přitažlivost – ať se to nám ženám líbí nebo ne, muži jsou velmi vizuální. Nikdy nedostaneme druhou šanci udělat první dojem. A proto by měla žena udělat maximum, aby ten první dojem byl vizuálně co nejlepší. Upravenost, celkový soulad, přiměřené oblečení, jsou základ. Pokud si vás muž nevšimne, nebude vás poslouchat a nemůže tak vyniknout váš oslnivý intelekt, neobvyklé zájmy či velký rozhled.

2. ženskost – vlastně každý muž, se kterým hovoříme, jako jednu z nejdůležitějších charakteristik uvádí právě ženskost a rozumí tím jak ženské chování, které mu dá prostor být gentlemanem, tak i vzhled. Na tyto otázky si odpoví asi každá z nás sama:

Je atraktivnější žena v lodičkách nebo v teniskách? V sukni nebo v kalhotách? Má mít přiměřený výstřih nebo rolák?

3. chemie – tu velmi obtížně ovlivníme. Žena může začít třeba tím, že bude příjemně vonět, bude vysílat jiskřivé signály. Zbytek je ale opravdu na přírodě. Při seznamování je právě chemie to, co za někoho nikdo jiný nevyčichá. A proto například dlouhé dopisování při internetovém seznamování nedoporučuji, osobní schůzka vše rozhodne.

4. pozitivní přístup k životu – nikdo nemá rád bručivky, pro trvalé soužití to platí dvojnásob. V Čechách je ale hledání negativ tak trochu národní sport. Už ráno, když se vzbudíte, si můžete vzpomenout na to, jaké překážky vám ten den před vás naskládá. Anebo naopak si můžete vybavit aspoň jednu věc, na kterou se můžete těšit. Věřím, že tento přístup bude nejen pro muže, ale i pro celé vaše okolí blahodárný.

5. aktivní přístup k životu – většina mužů ocení, pokud s nimi žena vyrazí na výlet, občas jej i sama vymyslí. Přinejmenším by muže mohla ocenit tehdy, pokud se zajímavým neotřelým nápadem přijde on.

6. žena drobnější než muž – Muži často o postavě ženy říkají „abych ji mohl obejmout". I pro ženu je příjemné, pokud má u muže pocit bezpečí, že se k němu může schoulit. Pro část mužů je opravdu zásadní, aby byla žena opravdu štíhlá. Pro některé jde o běžnou postavu. Většinu mužů ale odradí vychrtlost či naopak obezita.

7. opravdová partnerka – muži nehledají ozdobu do společnosti, ale někoho, s kým mohou sdílet denní radosti a starosti, ke komu se mohou přitulit a kdo je ocení třeba i za maličkost. Umění příjemně muže ocenit je jedna z dovedností, ze které by se měla skládat „ženská maturita".

8. smysl pro rodinu, něžnost, empatii – tradiční rozdělení rolí mělo a má svůj smysl. A zabezpečení domácího krbu, příjemné atmosféry a něhy sem prostě neodmyslitelně patří a ocení ji i moderní muž.

9. ne dominantní ženu – Pokud se mám pouze v 1 bodě zmínit o tom, co naopak muži nechtějí, pak jejich nejčastějším vyjádřením je „hlavně žádnou dominantní manažerku". Většina chlapů musí svůj „boj o přežití" zvládat v práci. Nechtějí přijít domů a bojovat znovu. I výrazné a úspěšné ženy mohou být doma v pohodě. Hlavně neprudit!

10. úsměv – Možná se může zdát tento bod až banální. Úsměv je ale jako zaklínadlo. Nasaďte úsměv předtím, než vejdete do obchoďáku. Uvidíte, že muži budou na Vaši rozesmátou tvář reagovat úplně jinak. Je to nejlepší ozdoba ženy a přitom vůbec nic nestojí.

 

Joomla SEF URLs by Artio