Sidebar

23
po, zář

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pokud nemáte zkušenost s prodejcem ojetých vozidel AAA Auto a.s., tak ji raději ani nechtějte získat. Jejich inzerátů je plný internet, zahlcují veškeré možné inzertní portály a nakonec to dopadne tak, že jim to prostě ujíždí do stran. Tím myslím, že jedno jediné auto v nabídce, konkrétní a jasně dané, je na různých portálech specifikované jinak. Nejde ani tak o drobnosti, ale o rok výroby například.

 No ale už dejme tomu jste na prohlídce a nejenže vás nechají hooooodně dlouho čekat a tzv. vás šťavit, ale nakonec se o autu a to jen pokud se ptáte dovíte zajímavé jinakosti. Uź umíte zavírat oči, je to jen přeci ojeté auto, OK, lžou. Jsou to naše Áčka, ty lhali vždycky, takže se dostanete k financování. Tam pokud se necháte unést emocemi z toho že budete mít jiné auto proděláte. Nejde ani tak o splátky. Jejich nabídku překonáte jakoukoli dnešní půjčkou.


LŽI: Úvěry

Když si totiž nakonec spočítáte RPSN, zjistíte že se pohybují na hladině 18% a to s půjčkou ryze účelovou, na auto, které navíc podle zákona ani na úvěr, který vám zprostředkují nebude vaše, nýbržko úvěrové společnosti. To že mají v inzerátu -60.000,- Kč sleva při koupi na úvěr? Zapomeňte. Výmluvy na kolegy, kteří....bla bla. Chcete vidět technický průkaz?


AAA Auto a.s. - nekalé obchodní praktiky


Zapomeňte....výmluvy na pobočku odkud vozidlo původně převezli, že to jsou ku... líné a nemají smysl pro....odpovědnost,...viz.Brno výmluvy na Chomutov.

Slevu, kterou nakonec beztak poskytují úvěrové společnosti (řádné splácení - odpuštění 4 splátek např. Airbank, apod.) si přebírají oni, tzn. je to jako jejich sleva. NE není, je to sleva poskytovatele půjčky. AAA auto a.s. si nakonec započítá ještě provizi, ano.

Vy se nikdy nedozvíte výši RPSN jakou Vám poskytnou Sauto, GE money apod. pokud si je nevyjednáte sami. Tzn. nevyužívejte AAA jako prostředníka, počkejte si. Od GE Money Auto dostanete RPSN rozhodně nižší než přes AAA, kteří si přihodí 5% jen to fikne.

AirBank, EquaBank, ERA apod. dnes nabízejí sazby kolem 10% a je jednodušší papírování. Ono nakonec to udělá několik desítek tisíc a to není k zahození.

LŽI: Administrativní poplatky

No a nakonec na vás bafnou, že ještě zaplatíte 4000-6000,- Kč administrativní poplatek za prodej vozidla. Zařídí přepis, poštovné apod. Prdlačky. Přepis zvládnete sami, nebo si zajistíte někoho, kdo to za Vás za 1000,- Kč učiní. Pošlete je s tímto poplatkem do háje! Budou se strašně bránit, že to jsou garance apod. O tomto poplatku nikde řádky.

Lži: Pojištění

A už vůbec a nikdy se nenechte ukecat na pojištění. Budete plakat nad výdělkem. Pojištění je otázka několika minut a máte daleko výhodnější podmínky než AAA, i když vás budou přesvědčovat o opaku. Ono to zpočátku vypadá, že mají výhodnější vstupní podmínky, prodávají přeci tolik vozidel a tolik zákazníků je tak hloupých, že neumí ani počítat, že se na pojištění zlákají. Z množství pak plynou provize, jenže ty nejsou směrovány do levnější pojistky, ale do platu prodejce.

LŽI: Slevy

Slevy? Na webu píší, že při rezervaci sleva až 10.000,- Kč na koupi vozidla. Další lež. Ono to totiž platí pro jiné vozidlo, protože vám dají tak maximálně 1000,- Kč. Slevy neexistují. Existuje jen cenové dno a strop, existují jen platy a provize prodejců. Vše se navzájem kompenzuje.

LŽI: Splátky od

Spočítejte si prostřednictvím jejich kalkulátoru splátku. Pak vezměte kalkulačku a zjistíte, že při úvěru nějak asi kouzlí, protože nepřeplatíte ani korunu. Ano, oni mají kalkulačku na splátku vozidla, nikoli však RPSN.

Takže od...? Nikoli. Splátku, kterou uvádí vynásobte pro jednoduchost 2x, protože to je realita, tedy cena vozidla + RPSN!

LŽI: Předváděcí vozy

Vozidla, které mají zařazené v sekci Mototechna uvádí, jako předváděcí apod. Bohužel tomu tak není. Ono stačí aby bylo jakž takž hezké a nové a i když bylo v normálním provozu tak je tam. Zákazníka nalákají nálepkou předváděcí a nestačí se pak divit když se zákazník začne ptát a nakonec i zjistí. Dnes už nejde jen o stáčení kilometrů, dnes jde o vytáčení vašich nervů.

LŽI: Vady

Co umí a to je jim dáváno vplen jako negativum, tak je to maskovat díky dobrým automechanikům vady. Když najdete vadu o které evidentně nevěděli, začnou lhát, že ji započítali do ceny vozidla.

Nakonec se dostanete do stádia, kdy nejsou schopni udělat ani krok vůči zákazníkovi. Cena je daná, podmínky taky, nevyjednáváme, kupte. Nechcete, vypadněte.

Dámy a pánové, v momentě, kdy nejsou schopni obchodníci s vámi vyjednávat o ceně, nebudou s vámi vyjednávat o problémech, které s nimi například v budoucnu budete chtít řešit. Nikdy nevyjednávejte s lidmi neschopnými kompromisu. V AAA auto najdete jen aroganci a lži. Pokud nejste zaslepeni emocemi, neřešte jejich prodejní argumenty.

Úvěr, pojištění a nakonec i vozidlo vždy najdete jinde a levněji se vstřícnějším přístupem a bez agresivity prodejců.

Slovo před závěrem

Oponovat, že AAA auto je klíčovým hráčem na trhu, tudíž pod velkým drobnohledem a tlakem konkurence, která nikdy nespí a plní v neprospěch tohoto bazaru ojetých ojetin komentáře všelikých webů a blogů je stejně směšné jako pozitivní spaming zaměstnanců AAA auto, který provádí kde mohou.

Pozor! AAA investuje nemálo prostředků do školení prodejních dovedností zaměstnanců. Byť to je trapná ukázka zoufalosti, neboť to co jsem zažil - hrůza, na mnohé nezkušené to funguje a podléhají.

Internet je plný zkušeností s AAA, stačí jen hledat a nebýt hrrrr hrrr. Umí tlačit, nic jiného jim nezbývá, nemohou dát přeci šanci rybičce na háčku si propočítávat, zjišťovat a hledat. Jste rybička?

Jo a druhá věc. Pozor na vozidla z jejich diskontu! Vyhýbejte se jim jako by ani neexistovali. Vůbec netušíte jak byste si naběhli.

Jak jsem uvedl u ceny se vše kompenzuje. Pokud získáte slevu tam, někde se to přitáhne, například na splátce, pojistce, apod. Provize pro obchodníky nejsou jednorázové! Pokud skrze obchodníka uzavřete pojištění, provize nekončí uzavřením smlouvy, ale plyne do konce doby pojištění. Nezapomeňte, že role obchodníka - prodavače ojetin je spojená s rolí obchodníka - prodejce úvěrů a pojištění. Provize jsou všudypřítomné. Pokud obchodník bude brečet nad cenou auta, kde vám "vystřelil" se svolením celého managementu firmy (jak rádi uvádí) superslevu, tak někde přituhne.


Při koupi vozidla se o provizi z prodeje dělí: (krom celé mašinerie navrchu)

- klientský poradce finančních služeb (pokud vozidlo kupujete na splátky) - nástupní plat až 28 000 Kč, s provizemi možnost dosáhnout měsíčně až na 60 000 Kč i více!

- prodejce automobilů - průměrný výdělek na této pozici: 30 000 – 50 000 Kč


{jacomment on}