Sidebar

29
ne, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Možná mají nakročíno, možná to jsou výkřiky do tmy a možná se jedná jen o nejapný žert či pokus o místečko na výsluní mezi obry. Jenže to je plevel na poli slunečnic. 

AZ Poptávka

Portál je prost informací, není znám provozovatel, kategorie zejí prázdnotou a ovládání je zbytečně komplikované. K potřebnému zadání poptávky a odeslání se dostanete pouze v případě registrace. V této chvíli to je spíš sběratel emailových schránek. Vše je zdarma, zatím, ale provozovatel zaspal či ještě někde spí. Ztráta časi na cokoli. Majitelem internetové domény je Pavel Tichý. 


Onlinepoptavka.cz

Radek Čumpl si v roce 2008 udělal dobře. Koupil si doménu a šoupl na ní B2B portál. Ten mu vytvořil jistý Radek Juřica, tehdá ještě programátor. Radek Čumpl se věnuje webdesignu a když se podívám na vzhled webu, odpovídá jeho středoškolským pokusům o ročníkovou práci. Místo poptávkového serveru hledejte inzertní, zcela nepřehledný web, který má od B2B hodně daleko. Pokud hledáte zedníky, tesaře, zadat si zde inzerát je snadné a nikdo nikde neplatí za nic. No a proto na webu implementované reklamní bannery, které alespoň vydělají na roční poplatek za doménu. P.s.: Ztráta času


Ceskestavby.cz/poptavka

Web ceskestavby.cz využil vysoké návštěvnosti pro implementaci B2B sekce zaměřené výhradně na stavebnictví. Provozovatelem webu je firma Český internet s.r.o. a jeho stejnojmenný web se stará o registrace dodavatelů, inzerci a katalog firem. Stavební, realitní, ubytovací a další portály typu kulinář, bazar, zájezdy atd. vám jistě naznačuje, že primárním cílem není obsluha zákazníka, který poptává, natož toho co nabízí. Pracuji ve stavebnictví už řádku let a nikdy by mne ani nenapadlo na podobný typ serveru vstoupit. Je plný placených PR a inzerce, bannery na vás klikají ze všech stran. Za PR článek, který tam zveřejní si připravte 15.000,- Kč. Pokud si vezmete celý obnos ve stokorunách a připojíte k nim vizitky a projdete městem, bude zacílení shodné a výsledek taky - žádný. Mrhání času se jmenuje ceskestavby.cz. Na tomto webu nejsou poptávky podstatnou součástí. 

 

{jacomment on}