Sidebar

16
út, čec

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dnes jsem si naživo vyzkoušel novou mobilní aplikaci zavezu.cz. Není nic lepšího, než si vyzkoušet na vlastní kůži něco, co tady dlouho chybělo. 

 

Mobilní aplikace zavezu.cz ke stažení na Google play nabízí komukoli poslat cokoli-kamkoli bez užití oficiálně registrovaných přepravců, dopravců. Stručně nemusíte chodit na poštu.  Máte to zase bez pojištění a tedy bez 100% jistoty. Takže věc důvěry? Ano ve světě sdílení všeho možného, ano.

Zavezu, ale také donesu, dotáhnu, přinesu, dohodím, dotlačím,....a když nestačí náruč, pojede dodávka, náklaďák, traktor...no co bude třeba.

Pokud potřebujete odvézt jakýkoli předmět a nemusí to být jen předmět neživý, ale třeba kůň, kobyla, vyvržený vorvaň, nebo vaše maličkost, stačí zapnout a prstovat. V aplikaci se pak pokuste definovat a popsat předmět, popř.doplnit fotografií a nabídnout cenu, za kterou jste ochotni zásilku předat někomu, koho jste nikdy neviděli a se kterým jste propojen maximálně tak důvěrou v internetovou aplikaci nebo Boha. Po zadání nabídky, čekáte.

Jupí, já jsem potřeboval poslat masážní lehátko z Brna do Břeclavi, protože jsem líný si tam dojet.  Spočítal jsem si, že mne cesta autem vyjde na 300 Kč a ztratím 3 hodiny svého času. Stejné množství času bych strávil balením a frontou na poště. Hrozná představa. 

Za dvě hodiny mi aplikace pípla, že se ozval zájemce a tím mne vyzvala k nechtěnému, ke slíbené platbě. Bez karty s povolením internetového placení nic neuděláte. V 21.století asi už skoro nic. Takže zadáte číslo karty, platnost a CV kód a uhradíte nabízenou částku.

Ta je po přepravě díky podobné metodice a potvrzení o předání zásilky příjemci skrzevá kartu připsána do deseti dnů po stržení marže 20%. Takže můj dopravce si místo 250 Kč zarobil na dopravě lehátka 200,- Kč. Kdo nikdy neřešil hladovou kasu Ministerstva Agrofinancí, tak nebude řešit daně.

V průběhu přepravy musí mít dopravce v mobilu zapnuté GPS a aplikaci, aby ten co platí viděl, kde se toulá a jak to s dopravou vypadá.

Převozníkem se stát je také snadné. Svoji živoucí existenci v tomto globalizovaném světě potvrdíte platbou jedné koruny na účet zavezu.cz například opět kartou a nahrajete fotku OP nebo ŘP. Pak už jen vybíráte, filtrujete, nabízíte, vozíte, zavážíte, čekáte.

Jeden problém jsem však musel-našel. Nemluvím o pojištění zásilky, ale o tom, že aplikace neustále padá a padá, fotky nelze nahrát, kartu nahrajete napotřetí....No krom toho, že apka zavezu.cz není ještě tolik rozšířená jsem zatím spokojen. Lidi posílají hrníčky, víno, palety, atd. Časem si najde stejné množství uživatelů, jako například TINDER.

No málem bych zapomněl. Není třeba mít auto. Ne. Malé věci se vám přeci vlezou do batohu a takže studenti bystřete. Víte jak se dostat zadarmo z kolejí, internátů domů? Nechte si zaplatit aplikací a převezte někomu z bodu tam kde se nacházíte do bodu tam kam jedete například tašku jablek a máte na pivo, či lístek na vlak. Takže aplikace pro batůžkáře, cyklisty, dopravce s volným místem na korbě, lidi co v autě stráví zbytek života (chudáci).

V domluvený čas se pán dostavil a já mu nadiktoval svůj přidělený kód. Lehátko dopravil tam kam měl a bohužel příjemkyně nebyla doma a tak tam chudák několik desítek minut čekal. Nedovolal se ani mě, ani jí. Nakonec to dobře dopadlo, dostal druhý kód a mohl jet kam potřeboval. Já jsem dostal potvrzení a zásilka zmizela z mého účtu. Tím bylo doručeno, dovezeno a všechny strany spokojeny. 

zavezu nápad