Sidebar

23
po, zář

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Initial Capital, Credo Ventures, Index Ventures spolu s několika dalšími investory, kteří neví co s naditými bankovními konty, napumpovaly do herní platformy Gamee skoro 54.000.000,- Kč. Gamee jako jednoduchá mobilní aplikace poskytuje sdílení her napříč všemi sociálními prostředími a prozatím není schopno generovat takové příjmy, které by celému týmu programátorů zajistilo obživu a růst firmy. 

 

Pražský start-up Gamee, který se mnou vede spor o ochrannou známku (kterou jsem si musel složitě obhajovat) a se mnou nemá nic společného,  získal další investici ve výši 2 milionů eur (v přepočtu 54 milionů korun) od českých i zahraničních investorů. V roce 2014 získal projekt investiční pumpu ve výši 600 tisíc dolarů, což je 14.500.000 Kč. Až mě z toho bolí srdce, že je někdo ochoten do ničeho s přínosem "0" investovat tolik, že by to zachránilo život desítkám rodin s nemocnými dětmi.

Společnost o patnácti zaměstnancích se daří údajně rychle růst a násobit počet hráčů. Je hráč, který čučí do mobilu přínosem pro rodinu-firmu-společnost? K dnešnímu dni se na platformě snaží udržet významný počet her. Šedesát her, které firma dosud vyvinula, si hráči on-line zahráli dohromady přibližně 500.000.000 x. Minimálně 20.000.000 x si ji zahráli dle statistik vlastní zaměstnanci spolu s majitelkou v čele. Zřejmě návyková věc ty hry. 

Tým Gamee, který kromě Řežábové spoluzakladali taky Miroslav Chmelka, Jan Částek a Lukáš Stibor, dál pracoval se značkami jako Coca-Cola, Bershka, Škoda nebo NASA. Nejvíc je z platformy nadšený pan Andrej Kiska z Credo Ventures.

„Gamee je zářným příkladem prosperujícího herního ekosystému ve střední Evropě, který je neustále schopen přinášet globální success stories v oboru.“

Obchodní model platformy počítá s příjmy od firem, kterým vývojáři do platformy dělají hry na objednávku, jako formu marketingu či propagace. Například pro NASA vyvinulo Gamee hru Mars Rover, která propaguje vozítka zkoumající povrch rudé planety. V jednoduše ovladatelné hře hráč vozítko řídí a snaží se vydržet co nejdéle bez nehody.

Když v roce 2016 na podzim Facebook spouštěl Instant Games v messengeru, byli jedním z desítky prvních partnerů projektů. 

Peníze mají popohnat růst. Tak, aby se počet uživatelů ještě zněkolikanásobil a byl pro monetizaci zajímavější. Do zisku by se firma podle předpokladů mohla dostat koncem 2018. Uživatelé Gamee se nyní hodně rekrutují z Evropy nebo Ruska a Ameriky (není tím myšleno jen USA). Výzvou je pro firmu je aktuálně Čína a jihovýchodní Asie. 


Jaký společnenský, sociální, kulturní přínos má investice do "herní platformy" v celkové výši 60.000.000,- Kč krom toho, že zaměstná předražené programátory, kteří za 3 roky existence vytvořili 60 jednoduchých her? 

Já to číslo trošku zviditelním, aby bylo jasně představitelné.

60.000.000,- Kč

Tuto částku spolkl vývoj šedesáti jednoduchých her, které nemají větší hodnotu než zaměstnání 16ti lidí - "chudých" znuděných programátorů.

Bohužel se jedná jen o novou reklamní platformu, tedy nosiče reklamního sdělení. Jedná se o novou formu podsouvání podprahových sdělení od marketingových sekcí výrobců všeho zbytečného. Zde se projevuje samotná úchylnost internetové bubliny, startupů a hromady finančních prostředků, které drží investiční fondy, které neví co je společenská odpovědnost.

Navíc se jedná o bezprecedentní ukázku porušování nároku na ochrannou známku. Jenže bojujte za pravdu s lidmi, kteří neví co s penězi a advokáti si u nich podávají kliku?

Gamee je mnou řádně registrovanou ochrannou známkou, kterou se rozhodli neustále a donekonečna napadat a využívat všech prostředků, které mají, které jim poskytuje neustálá odvolatelnost na všechny nadřízené stupně, aby ji získali. Člověka demotivuje cokoli dělat, vymýšlet, do čehokoli investovat, když musí neustále jen čekat na další stupeň rozhodnutí v soudním sporu. K dnešnímu dni eviduji podaný rozklad zástupců platformy proti rozhodnutí úřadu, který jejich námitky proti registraci známky Gamee v plném znění zamítl. Proti čemu se odvolávají? Proti tomu, že je někdo v právu a že nemají sílu si přiznat, že pojem Gamee tu byl dřív než v dubnu 2014? 

No nic. Investorům nevadí, že investují dle posledního rozhodnutí úřadu do "neoprávněně používaného názvu", že investují do něčeho co skončí s nástupem 3D a do projektu bez společenské hodnoty, bez přínosu nastupující generaci. 

Joomla SEF URLs by Artio