Sidebar

29
ne, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V životě každého z nás je klíč jistou formou symboliky, kterou vnímat můžeme a nemusíme. Já jsem se tak rozhodl spustit takovou malou soutěž. V předchozím velmi krátkém časovém úseku mým životem prošlo hodně příběhů a jejich společným jmenovatelem je klíč. Protože jsem člověk tvůrčí, chci podnítit tvůrčí schopnosti i ve vás a dát vám příležitost dokázat něco změnit.

 

Smyslem soutěže není přilákat čtenáře na články a zvyšovat návštěvnost blogu. Nemám v úmyslu sbírat emailové adresy jak je dnes módní a dělá to každý druhý web za účelem budoucího zahlcování emailové schránky blbostmi bez možnosti se odhlásit.

Smyslem soutěže je čtenáře článku ponuknout k zamyšlení se nad svým vlastním životem a nad událostmi, které jej provázejí v tomto roce a propojit toto zamyšlení s klíčem. Všichni u sebe nosíme nějakou formu klíčů k mnoha dveřím a může se jednat o klíče ryze symbolické. Klíč může být náš úsměv na tváři, který otvírá dveře do srdcí druhých. Klíč může být naše napěchovaná peněženka, která otevírá svět možností. Klíč může být na kroužku sám, či vytvářet svazky až do obrovské hromady ve které se vyzná jen sám majitel. Každý klíč něco otvírá a zavírá.

Klic

Co je soutěží? 

Hned za popisem této soutěže bude zveřejněn druhý článek, který bude ukázkovým soutěžním článkem, jehož cílem bude zaujmout maximum čtenářů v počtu zobrazení. Protože jak jinak měřit jeho úspěšnost. Může být nudný, může být úsměvný, vtipný, kontroverzní, drzý, ale bude vystihovat klíčové slovo - klíč. Ano soutěží je vaše zamyšlení a schopnost shrnou svoje myšlenky do jednoduchého či dlouhého písemného či dokonce grafického projevu a nebát se tento výjev zveřejnit - tedy na zdejším webu zasláním příspěvku na emailovou adresu gamee(zavinouch)gamee.cz. 

Důležité je nestydět se za jméno a nestydět se svoje kamarády a přátele ke čtení a podpoře myšlenky nalákat. 

Co je výhrou?

Výhry v soutěžích musí být zábavné a především smysluplné. Co třeba roční předplatné nějakého plátku, který čtete? Co třeba deset knih, které nečtete? Co třeba zájezd do Českých Budějovic? Co třeba hrníček, hodiny, hodinky, křeslo, LP deska, elektrokolo, nebo dokonce auto? Já si myslím, že jeden celý kilogram čokolády bude dostačovat, protože kdo kdy viděl či dokonce snědl kilogram čokolády. Říkáte si prd výhra. Dobrá nesoutěžte, pošlete článek jen tak a napište, že se výhry zříkáte ve prospěch někoho či něčeho jiného.

Co je smyslem?

Smyslem není soutěž samotná. Smyslem je dokázat skutečnost jak jsou lidi dnes otupělí, hloupí a závislí na sociálních sítích, protože už nedokáží tvořit, smáte se, myslet a statečně jít i do nesmyslných výzev, které vypadají v tuto chvíli poměrně snadné.

Smyslem je najít někoho, kdo se zamyšlením nad tématem "klíče" a nad svým životem dostane do stavu, kdy se rozhodne něco změnit, něco udělat a něco dokázat. Já tvrdím, že klíč je velkou symbolikou, že lidi dnes neumí psát poutavé texty, že lidi už jen konzumují obsah jako fastfood a zapomínají, že kouzlo textu není v písmenkách, slovech, větách, ale v tom co text nese od autora směrem ke čtenáři - sdělení, poselství. Nejsem poslem, ale tvrdím vážený čtenáři, že neumíš psát.

Vylezl si ze školy s vysvědčením a jediné co umíš je poskládat písmenka. Umíš kritizovat novináře a tvoříš prostoduché příspěvky na facebooku v domění, že dva palce nahoru znamenají souhlas, že dva palce jsou úspěchem. Já ti chci dokázat, že žiješ ve světě, kde tě ovládají sociální sítě, ve světě, kde přicházíš o jedinečnost, protože tupíš svoje smysly o nástroj, který slouží tvému pánovi. 

Kilogram čokolády

Napiš článkek na téma klíč (počti si ukázku) a pošli jej se svým jménem na email gamee(zavinouch)gamee.cz a ukaž, že tvoje dílo je natolik zajímavé, že se o něm bude mluvit ještě po skončení soutěže o vánocích. 

Pokud to dokážeš, budeš mít nejen radost nad sebou, ale možná najdeš něco nového. Novou práci, nového přítele, nový život - najdeš svůj klíč.

 


Klíč ke zdraví

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio