Sidebar

29
ne, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O tom jak důležitý je odpočinek a relaxace slyšíme dnes a denně. Avšak ruku na srdce, kdo se tímto heslem opravdu řídí? V dnešní době převážná většina lidí vnímá slovo odpočinek, spíše jako nutné zlo. Já taky, až do jistého momentu.

 

Neumím odpočívat a tělo mi to dává věkem čím dál častěji najevo. Podle mého se válím dost často. Dlouho spím, ale je to skutečně odpočinek? Představa toho, že musíme na chvíli zabrzdit a odpočinout si, pro většinu z nás znamená nepříjemné zpomalení a vypadnutí ze zaběhnutého koloběhu denních povinností. V dnešním světě platí zásada: „kdo není dost rychlý, nemá šanci uspět“ a také to: „že pomalejší budou nahrazeni rychlejšími“. Nejen na internetu najdete stovky článků o tom jak a proč odpočívat. Všechny mají pravdu, ale nemusíte je všechny číst. Tím si neodpočinete. 

gamee kranyosakralni masazZní to paradoxně, ale přesně tento uspěchaný styl života se nám nakonec může pěkně vymstít. Lidský organismus není všemocný a čas od času prostě potřebuje vypnout a zregenerovat nejen tělo, ale i duši. Když se budete stále pachtit za prací a nenajdete si čas na odpočinek, můžete si zadělat na pořádný malér. Vyhořet v zaměstnání je jen vrcholek problému. Jednoho dne vaše tělo prostě přestane fungovat a potom se opravdu stane to, že vás nahradí někdo jiný, čerstvý a plný elánu - odpočinutý dravec. Víte, že neodpočatí lidé jsou méně atraktivní? 

Mnoho lidí se snaží svou únavu přelstít tzv. povzbuzováky jako jsou káva, cola, cappuccino a nebo také velice oblíbené energetické nápoje a další životabudiče. Tudy cesta nevede, tyto nápoje vaší únavu neřeší, pouze ji odsouvají na druhou kolej. Jsou to falešní kamarádi. To že se po nich cítíte čilejší ještě neznamená, že si vaše tělo odpočinulo. Je to právě naopak, kofein totiž znamená pro váš organismus ještě větší zátěž. Ale i já si dopřeju dvě kafíčka denně, takže moudra stran negativ či pozitiv kávy si nevšímám. Ale neberu je jako životabudič, ale jako lahodný nápoj, který mám rád, stejně jako kakao, vychlazenou dvanáctku ve správný čas, sklenku vína,...

Pokračování na stránkách masážního salonu FEEM.CZ

Joomla SEF URLs by Artio