Sidebar

29
ne, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na světové scéně se schyluje k dalšímu poměrně velkému nákupu. Společnost Facebook oznámila, že finišují jednání o vstupu do českého projektu GameeApp a nabídla za mobilní aplikaci majitelům...

 

V přepočtu necelé 3 miliardy korun. Českou mobilní aplikaci, kterou zaštiťuje společnost SOCIALBAKERS svým investičním vstupem v roce 2015, si po celém světě oblíbili na miliony uživatelů. Stala se novodobým tahounem herních platforem a vzorem pro vznik dalších podobných startupů.

Zde se ukázalo, že tah na branku neměla jen její duchovní matka Božena Řežábová, ale především celý tým lidí, který kolem sebe vybudovala. Na dotaz blogu GAMEE se kterým vede už okoukaný letitý spor o ochrannou známku projektu, jak si s pohádkovým bohatstvím naloží, jako vždy odpověděla dlouhým mlčením a pohledem ala Mona Lisa a opět se zdržela veškreých zbytečných komentářů.

Skutečnost však není tak růžová jak se na první dojem rýsuje. O svůj podíl se přihlásili především investoři, kteří nákup zprostředkovali. Prostě těžba, nikoli družba.

Z projektu Gameeapp odchází dle utajených zákulisních informací jen Lukáš Stibor, který se bude nadále věnovat jen svému opečovávanému produktu. Novinka, která propojuje virtuální světy světových jedniček na poli technologických počinů. Jeho myšlenka na vytvoření mostu mezi virtuálními prostory získala od investorů v roce 2019 velmi zajímavou injekci, o které se zmínil nejen měsíčník Forbes. Z jeho úžasu na fotografiích na Instagramu  je vidět, že získaný podíl nezajistí jen jeho projekt. 

Ostatní se stále rozhodují jak naložit se svým třeba i statisícovým podílem.

Sdílnější byl především Mark Zuckerberg stále většinový majitel Facebooku, který paní Boženě Řežábové nabídl spolupráci na dalším rozvoji platformy pod modrou vlajkou. Uvedl, že je velkým fanouškem a pravidelným hráčem retro her GAMEE a růst počtu uživatelů a především developerů, kteří do projektu nastoupili ho překvapil. Dále taky uvedl, že sleduje významný růst příjmů z reklamního prostoru a novodobého marketingu, který v čím dál větší míře ukusuje z koláče klasických a stále upadajících forem reklamy. Mezi čtyřma ušima uvedl že paní Boženka  se chce již nadále věnovat jen své rodině.

Celé 3.000.000.000,- Kč, které si rozdělí především kapitálové skupiny, které v průběhu projektu investovali do rozvoje a svým investičním vstupem se stali spolumajiteli, investují do dalších nadějných českých startupů.

Jen připomeňme, že dnes tolik známá aplikace Gamee v roce 2018 překonala 10.000.000 uživatelů a v roce 2020 se na platformě nacházely již tři stovky her a aplikací, které si do svých mobilních přístrtojů stáhlo již 1,5 mld uživatelů. Hodnota společnosti Gamee Mobile a.s., byla v roce 2020 oceněna nezávislým auditem částkou 2,8 mld. Kč. A my jsme rádi, že jste rádi.

"Sakra doprdele zase budík. To už je šest? A do hokny."

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio