Sidebar

31
út, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Všichni chlapi by se mohli zamyslet nad tím, proč masérovi ženy uléhají na stůl úplně nahé a ještě mu za to zaplatí. Když se masérovi občas přihodí, že tam ulehne i chlap, tak to je vyjímka a známka, že je dobrej. Napadla mne taková zajímavá úvaha, tak se s ní svěřím širokému čtenářstvu pěti lidí. 

 

Přemýšlel jsem o všech motivacích, příčinách a hlediscích spolu s důsledky profese maséra-terapeuta. Takže, víme, že masér je masér a terapeut je terapeut. V mém případě nikoli fyzio, ale psycho. Dnešní článek má pro mě cíl vyznat se sám v sobě a popsat, proč je výhodné či nevýhodné pro ženy, mít doma muže "maséra".

Tedy když máte doma chlapa - zedníka, úředníka, kancelářkou krysu, řidiče atd. stále je to lepší, než mít doma psychiatra, nebo nedej Bože - počkejte si.......realitního makléře.

Masér musí respektovat a dodržet obrovské množství požadavků, které se na něho kladou. Může na některé zapomenout, ale musí se vždy chovat, tak aby jich obsáhl maximum a to uvolněně a nenuceně.

Položme se na Otu...otázku. Půjdete k masérovi, když bude páchnout, mít žluté zuby, špinavé zubaté nehty, mozolnaté neohrabané prsty co sahají kam nemají, mastné vlasy, chlupaté dlaně a z úst mu krom hloupých keců na vaše krásné špíčky bude cítit v nejlepším kořalka, v nejhorším tuňák na česneku? Ano, půjdete, pokud máte sklony k masochismu. 

Taková uvolněná nálada bez stresu na osobnost maséra a celá jeho činnost směřující samozřejmě k úsměvu klienta způsobí v životě chlapa, který se na tuto šílenou olejovou dráhu pustí, razantní změny skoro ve všem. Nejen, že bude mít lepší postavu, ale....

Masér poskytuje specifickou službu a je ve velmi přímém styku s klientem. Není gynekolog, nejde hluboko, ale mnohem hlouběji. Jsou maséři, kteří v nabídce mají i tzv. vaginální mapování, ale to je extrémní případ práce maséra, stejně jako nabídka služby tantrické masáže. Chraň mě ruka páně, jestli o tom jen začnu přemýšlet. Tito maséři jsou mezi maséry - extrémisti a nemají rodinný život. Nemají, fakt. Jejich partnerky ani při sebevětší úrovni nežárlivosti to dají pouze v případě, že to dělají taky. Jenže dva maséři v jedné domácnosti? Moc oleje na můj vkus. 

Umění velkého ucha 

Za masérem si chodí lidi dokonce i popovídat, protože je fajn zpovědník. Poslouchám a vnímám, sice při masáži moc nemluvím, soustředím se na energii, na pohyby a na pocity. Vnímám tělo klienta a všechny jeho póry a svaly. Učím se každý den na každém těle a duši jeho křivky dokonalosti a krásu nedokonalostí. Mít svoje klienty rád je klíčem k tomu, že klienti budou mít rádi maséra. Toto se snažím přenést i do soukromého života. Když jsem chodil jako mladý pubertální uhrovatý cucák na masáže, chodil jsem si i s masérem povídat. Měl jsem ho rád jako člověka, uměl poslouchat. Uměl uvařit dobrý čaj a měl dobrý med. A jmenoval se jako já. 

Umění schück

Masér by neměl být podivín, i když může mít podivný životní příběh. Ten můj je ze všech nejpodivnější. Nucený úsměv, ale přirozený, dělá z člověka jeho fajne zboží, takže je masér pohodář? Ano je. Stejně tak o sebe musí dbát více než když chodí do kanceláře, neb na šichtu. Měl by být schick.  Takže já se musím holit každý den, třikrát denně sprchovat, mít upilované krásné nehty a příjemné dlaně, protože dotyk je u maséra 90% úspěchu. Kdysi jsem chodil ke kadeřníkovi 1x za 2 měsíce, nyní chodím 1x za 14dní. Kdysi jsem si nehy zásadně kousal a to někdy i na nohách, ano byl jsem opice. Z dnešního pohledu orangutan. Dnes mám na stole pilníček a i nyní si kontroluji stav nehtového lůžka, protože ten zlozvyk kousání je těžké vymazat. Občas kousnu. 

Umění nesmrdět

Masérna je relax na duši, vše musí vonět a to příjemně, nenuceně a vyvolávat pozitivní reakci klienta na prostředí. Investuji hodně do svíček, aroma olejů a různých příslušenství. Víc než je na normálního chlapa normální. Nekupuji si voňavky a různé zástěrky. Masér se prostě sprchuje, víc než kdokoli jiný. Ano každý den někdy i 4x denně když je třeba. To sebou nese vysokou péči o hygienu, kvalitní dermatologické přípravky a díky tomu není třeba zbytečných parfémů. Masér je čistý a voní jen tak jak má. Bílé zuby nejsou podmínkou pro práci maséra, většinu času mu klient spíše kouká na nohy, ale aby mu smrdělo z úst je opovrženíhodné. Jak masér tak masérna voní. Nenuceně a příjemně. Masér prostě voní a ne jen od aromaolejů. 

Umění být

Po svých klientech chci, aby uměli žít, relaxovat, zdravě jíst, sportovat a mít radost z drobností v životě. Aby o sebe pečovali, protože tělo je jediný dům, který potřebuji k životu a ten bude o to delší, když se budou starat nejen o vnitřní vybavení, ale i o fasádu, střechu a základy. Pohybový systém a největší orgán na těle, kůže jsou prostředníkem k vnějšího světa k srdci, emocím, duši a obráceně.

To samé musí být vidět i na mne. Rád spím, rád chodím do lesa, rád jím zdravá jídla a na masáž nejsem nikdy unaven. Nabíjí mne svou bezprostřední prostotou a náročností v jednom. Nelámat nic přes koleno. Naučil jsem se víc odpočívat a využívat volného času efektivněji. Nedívám se na televizi a když mám čas...dělám co mám rád, třeba poslochám novou hudbu. 

Umění se učit

Učit se nové techniky a přístupy v masérské praxi je u maséra běžné, neměl by zatvrdnout v tom co umí, ale hledat úspěch ostatních v tom co umí oni. Když chce ušetřit, učí se marketing, webdesign, čínskou medicínu, fyziologii...učí se každý den po celou svou kariéru. 

Umění uklízet

Hygienické požadavky na masážní salon jsou přísné, ale ono stačí defacto jen pravidelně uklízet a starat se o svůj pracovní prostor, tedy místo ve kterém pracuje a tráví s klienty čas. Já byl zvyklý, že po odchodu z kanceláře jsem zanechával stůl ve stavu takovém, jako bych se tam neměl už druhý den vrátit. Není to jen o lidech ve sdíleném prostoru s nimi, je to o tom cítit se dobře, protože pak se i klienti cítí dobře. Existují masérny na ploše 4x5 m2, malé špeluňky ze které masér nevyleze celý den. Starám se o čistotu a uklízím každý den. Sedíte nyní v kanceláři? Podívejte se kolem sebe? Co vám vadí? Máte mříže na oknech? Jste vězeň zaměstnavatele. Máte skřípající židli? Je vám vedro nebo zima? Páchne to tam? Celý den sedíte v autě? Každý máme kolem sebe pracovní prostředí ve kterém je nám dobře? Ne každý má tu možnost a sílu říci dost nevhodnému prostoru ve kterém tráví 8,5h denně. Masér si dělá krásné prostředí sám pro sebe a pro své krásné klienty. Někdo vkus má a někdo nemá.

Umění dotyku

Ono to přijde samo. Z neohrabaných tlustých prstů a mozolnatých dlaní, přijde stav pochopení. Ruce se stanou u maséra skoro chirurgickým nástrojem a oproti tesařovi budou jeho ruce sice také silné a pevné, ale také jemné a pohyblivé. Dotyk maséra nemůže být neohrabaný, musí být jemný a pevný - procítěný. Nemůže studený a vlhký, ale teplý, stálý a smyslný. Cíl masáže je ruka maséra spojená s tělem klienta. Toto umění masáže znamená konec příjmu nových klientů, protože diář je plný. 

Umění mít doma maséra

Pokud partnerka maséra unese tu skutečnost, že její partner - masér je v úzkém a užším kontaktu s krásami jiných dámských těl, mnohdy půvabnějších a štíhlejších, je to dar. Že je den co den v pokušení, že je na klienty příjemnější a jemnější, že si mnohdy s nimi povídá více, tak mít doma maséra je pro každou ženu přínosem. 

Umění nenasrat

Od kadeřníka můžete odejít nasratí, od zubaře, od gynekologa,...od maséra musí klient odejít lehký a s úsměvem. Masér se učí loučení. Není to jednoduchá disciplína. 

Umění not to be nervous

Když do saloonu vstoupí starší křehká dáma, je nutné být stejně příjemný a galantní a opatrný jako když tam s důvěrou vstoupí a s pocitem studu uléhá náctiletá slečna. To rozpětí věků s sebou nese vysokou náročnost a odpovědnost. Každý věk sebou nese svoje potřeby a masér se s nimi musí umět vypořádat. Být nervozní není dobré. Nervozita plyne s vnitřní nedůvěry. Masér si musí věřit, jinak nebude mít práci. Vnitřní sebedůvěra se zobrazí v jeho životě a to platí obecně pro všechny profese. Když chce být člověk sám se sebou spokojený, nemůže být nervozní. Z nervozity plynou chyby a jakákoli chyba maséra může mít tvrdé následky, které pojištění nezachrání. 

Ne všichni chlapi mohou být maséři

To bychom se neuživili, ale všichni chlapi by se mohli zamyslet nad tím, proč masérovi ženy uléhají na stůl nahé a ještě mu za to zaplatí. 

Masér umí pracovat s dotykem a něhou. Je tvrdý a něžný. Masér je čistotný, voní a pečuje o sebe. Masér se učí nejen oboru, ale dobře poslouchat. masér musí především umět odpočívat. Jedna unavená chyba znamená ztrátu klienta. Masér má rád lidi a musí chtě nechtě se věnovat i takovým jevům jako je dermatologie, psychologie, anatomie, fyziologie, duchovno, astronomie, japanologie, gynekologie (skoro), ekonomie a další -ie. Masér ví, že na ženském těle jsou místa, které zaslouží víc pozornosti než jen tolik obnažovaná a opěvovaná ňadra. 

A proč není radno mít doma maséra?

Protože nebude nikdy bohatý, jak si mnohé ženy představují svůj partnerský osud. Protože maséři poznají krásnější ženy a to po celou svou kariéru. Protože bude mnohdy tak blízko, že za normálních okolností by vyfasoval facku.

Že, čím bude dokonalejší a lepší a to i v tom co popisuji výše, bude na svoji ženu mít méně a méně času. Protože bude chtít po své ženě, aby taky jedla zdravě, sportovala a pečovala o sebe víc než normálně. Každá mince má dvě strany, ale mít doma chlapa co umí v pravý okamžik sáhnout tam kam má a nemusí to být peněženka je dobré. Je dobrý dárek věnovat příteli masérský kurz? Třeba. Ale o kurzu to není. Je to o vnitřní motivaci být lepší nejen pro partnera, klienty, ale sám pro sebe. Být masérem může být každý chlap a nemusí být profesionální masér. Umět své ženě pomoci při bolesti hlavy je přeci důležité pro vztah. 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio