Sidebar

31
út, bře

BLOGEE
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Je to už hodně dlouho co jsem psal kritiku a recenzi na poptávkové servery. Hodně jich naštěstí pochcípalo stejně jako slevomatů a beztak se některé B2B portály drží zuby a nehty. Bodejď by ne...

 

Když je poptávka po této službě, je i nabídka - logicky. Na trhu jsou defacto dva velcí hráči a zbytek paběrkuje. Není se čemu divit. Těch důvodů je několik. Mám přístup do databáze poptávek serveru epoptavky.cz, který patří do dvojice těch větších. Aby samozřejmě lákaly firmy, musí se něčím pochlubit. Jednou chloubou je cena, druhou skoro oligopol na trhu a třetí statistiky. Statistiky o počtu poptávek, které tam zdarma zadávají firmy a občané ve snaze získat kontakt na dodavatee. Krizi a nefunkčnost tohoto systému jsem pochopil už před 8-mi lety a stále jej vnímám. Navyšovat si čísla o počtu poptávek je jednoduché, protože se nikdo nebude zaobírat jejich přepočítáváním, takže 10.000 poptávek sem a tam není nic zvláštního. 

Netvrdím však, že se jedná o nefunkční systém, ba právě naopak, ale je potřeba u toho víc přemýšlet. Je podstatné jaké informace do poptávky vložit, jaké utajit a jak s nimi pracovat. Firmy prahnoucí po poptávkách s nimi musí taky umět pracovat. Nestačí jen jeden kontakt se zákazníkem. 

No ale narazil jsem na dvě zajímavé poptávky, defacto jednu, která se po třech dnech opakovala. Zde mi přišlo divné, že prošla slibovaným ověřením poptávky jak portál uvádí. A pak jsem přemýšlel o tom, jestli je retardovaná operátorka nebo klientka. 

Herta z Hostěradic, zaměstnanec lokálního obchodu, který otvírá v 11:00h v poledne a 16:00h má už zavřeno se šla jednoho podvečera podívat za sousedkou do vedlejší obce a strašně se jí líbil její domeček. A protože jako správný soused nechce, aby jí shořel, chce taky takový. Poprosí tedy stavební firmu, která má peníze, aby jí koupil pozemek, zařídil stavební povolení, postavil dům a ona pak v rámci splátek jí to bude platit. Podstatné jsou její požadavky na rychlost dodání, kvalitu díla a rychlost výstavby. Však dřevostavba bungalovu se dá zvládnout za 5 měsíců. 

 

epoptavky klientka 1

 

epoptavky klientka 2


B2B Recenze: Balast a lůza

B2B Recenze: Poptávkové servery obecně

B2B Recenze: Inform.cz


Paní Hertě jsem slušně poděkoval, protože tak dlouho jsem se opravdu nezasmál a opravdu mi to spravilo náladu na půl dne. Rozhodně mne zaujalo i to, jak mohl operátor epoptavky.cz něco podobného schválit 2x za sebou. Reakce nenechala na sebe dlouho čekat. Paní Gerta zvažuje podání trestního oznámení a operátor epoptavky.cz se dušuje, že Herta poptává už od roku 2014. Nevím jestli bungalov, nebo prášky na bolest hlavy.

Dobrý den,tímto emailem Vás žádám o vymazání mé poptávky,neboli-Vašeho výstřižku co jste mi zaslal- u psaní poptávky se vloudila chybička,ano zasmál jste....... ,někde se prostě stala chyba víte a nikam to nezveřejnoval-místo slova nemám- mělo být mám.....nevím z koho si děláte srandu....žádám omluvu-poté,když to nebude- bychom si zjistili Vašeho nadřízeného a určitě takto to nenecháme-na srandičky si najdite někoho jiného ano......co Vám říká podání trestní oznámení na Vás,nebot asi neznáte zákony atd.dál určitě nemusíme pokračovat.......nashle

Informoval jsem o tom svého nadřízeného (sebe) a pní jsem odpověděl, ať jej urychleně podá, protože mám rád seriály na pokračování. Když se podíváme na text samotný a uděláme si jeho rozbor, nebudeme daleko od podezření, že se jedná o nám všem známého strýčka z Ugandy, který zemřel před půl rokem a tetička nám vzkazuje, že jsme podědily 0,5 mld USD, které jsou v bance, ale abychom je mohli vyzvednout je potřeba poslat....ikdyž nashle je poměrně specifické slovo a překladač si s ním asi neví rady. 

Nejde ani o Hertrůdu, ale spíše o fakt, že v malém vzorku poptávek najdete hned 2 podobného typu, které krásně dokreslují jejich kvalitu a především pochvalovaný a do nebe volající počet. 

Co je ePoptávka.cz
ePoptávka.cz je největší poptávkový systém v České republice, který využívá 265 143 dodavatelů ze všech oborů podnikání. Měsíčně zpracujeme přes 9 tis. poptávek ve finančním objemu více než 4 mld. Kč.

Joomla SEF URLs by Artio